عامل کشتار کالیفرنیا، پسر ۲۲ ساله فیلمساز هالیوود است

حق نشر عکس AFP

پلیس کالیفرنیا هویت مردی را اعلام کرد که روز جمعه شش نفر را به قتل رساند.

الیوت راجر، دانشجوی ۲۲ ساله، پسر پیتر راجر فیلمساز آمریکایی است که دستیار کارگردان فیلم "هانگر گیمز" بود. پلیس در یک نشست خبری گفت که الیوت راجر قبل از اقدام به تیراندازی، سه مرد هم خانه خود را در آپارتمان محل زندگیش با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

سپس در حین راندن یک خودروی بی‌ام‌و در محله "آیلا ویستا" شهر سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا به رهگذران تیراندازی کرد.

او بعد با پلیس به تبادل آتش پرداخت و نهایتا در اتوموبیلش کشته شد. علت مرگ او اصابت گلوله به سرش اعلام شده است.

بیل براون کلانتر شهرستان سانتا باربارا در یک نشست خبری گفت ظاهرا الیوت در جریان تیراندازی با پلیس، خود را کشته است. او گفت که روند حوادث پیچیده بوده و ماجراها به سرعت اتفاق افتاده و شامل "جرایم متعدد و متفاوت" بوده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

کارآگاهان در حال بررسی ویدیوی روی یوتیوب هستند که در آن مرد جوانی که خودش را راجر الیوت معرفی می کند در اتومبیلی نشسته و می گوید که می خواهد از بشریت انتقام بگیرد.

او در این ویدیو می گوید که در لندن بدنیا آمده و تا پنج سالگی در اسکس زندگی کرده است. او گفته: "این دوران کشف کردن، هیجان و خوشی در زندگیم بود و وارد دنیای جدیدی شده بودم، آنوقت از دردی که قرار بود در آینده بکشم خبر نداشتم".

کلانتر براون گفته است که راجر بعد از ترک کردن آپارتمانش به خوابگاه دختران دانشگاه سانتا باربارا می رود و به در می کوبد. آنها در را باز نمی کنند، ولی راجر به خیابان می رود به سمت سه زن رهگذر تیراندازی می کند که دو نفر از آنها کشته می شوند.

راجر سپس با اتومبیل به خیابان کنار ساحل در نزدیکی مجتمع دانشگاهی سانتا باربارا، می راند و به سوی عابران تیراندازی می کند و نفر ششم را در یک مغازه اغذه فروشی به قتل می رساند. هفت نفر نیز مجروح شده اند.

حق نشر عکس Reuters

کلانتر براون اضافه کرده است این اقدام به وضوح کار کسی است که در شرایط متشنج روحی بوده و کار یک انسان دیوانه است.

پس از تیراندازی روز جمعه ۲۳ مه (دوم خرداد) پلیس سه قبضه سلاح خودکار الیوت راجر را ضبط کرد.

وکیل خانواده راجر گفته است آنها پذیرفته اند که پسرشان قاتل است. او افزوده الیوت راجر مبتلا به اختلال روحی (آسپرگر) و تحت درمان بوده است.

ریکاردو مارتینز، پدر یکی از قربانیان به نام کریستوفر ۲۰ ساله، در سخنانی پراحساس در مقابل خبرنگاران گفت: "این دیوانگی ها تا کی ادامه پیدا می کند؟ افراد زیادی کشته شدند، باید به خودمان بگوییم دیگر کافی است."