تغییرات شهری دو دهه اخیر در هند

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

انتخابات اخیر پارلمانی هند فرصتی بدست داد تا پس از بیست سال بار دیگر سفری به این کشور داشته باشم. در طول این ۲۰ سال یکی دو سفر خیلی کوتاه به هند داشتم اما این بار که قرار بود کمی بیشتر در دهلی، پایتخت، بمانم تصمیم گرفتم تا نگاهی به اطراف شهر بیندازم و ببینم تغییرات شهری در این مدت چه بوده است.

فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی، بسیار بزرگتر شده بود و در طول مسیرم به مرکز شهر تغییرات زیاد و گسترده بود.

در طول مسیر ساخت وسازها زیاد، مراکز خرید، پلهای هوایی، اتوبوسهای مخصوص شهری و مترو از جمله این تغییرات بودند.

مترو به خصوص چیزی بود که چهره این شهر بزرگ را تغییر داده بود.

شیوان وویج، روزنامه‌نگار و نویسنده هندی درباره این تغییرات می‌گوید: "بیشتر این ساخت و سازها در اواخر دهه نود میلادی و وقتی که دولت شروع به ساخت ساختمانها و پلهای هوایی کرد، شروع شد بویژه برای کنترل ترافیک شهری. در سال ۲۰۱۰ و زمان بازیهای کشورهای مشترک المنافع در دهلی نو شدت بیشتری گرفت. این تغییرات بیشتر در جنوب دهلی است اگرچه تغییرات عمومی است. البته دهلی کهنه مشکلات خاص خودش را دارد و مرکز اقتصادی است و بسیاری از فعالان اقتصادی در آنجا مایل به جابجایی نیستند."

به محله‌ای در جنوب دهلی که در آن زندگی می‌کردم رفتم. آنجا هم برخی تغییرات از جمله ساخت و ساز خانه‌ها نمایان بود.

اما وقتی با صاحب بقالی که از آنجا خرید می‌کردم صحبت کردم می‌گفت که قیمتها در طول این سالها بسیار بالا رفته و تورم شدید است.

برخی از منتقدین مشکلات اقتصادی و تورم و از جمله حضور سوپرمارکتهای بزرگ را دلیلی بر فشار به قشر متوسط جامعه و بویژه معازه‌دارهای کوچک تعبیر می‌کنند.

پایتخت هند اما فقط آنچه که دهلی نو نامیده می شود نیست. دهلی کهنه یا قدیم را شاید بتوان قلب طپنده این شهر توصیف کرد.

اما وقتی که به این منطقه شهر که مرکز مسلمانان پایتخت هند است رفتم تغییرات عمده ای دیده نمی‌شود. به نظر می رسد که بیشتر ساخت و سازها و تحولات در مناطق خاصی از شهر صورت گرفته و بدلایل متفاوتی برخی از نقاط پایتخت هند از این تغییرات به دور بوده‌اند.

مطالب مرتبط