پیوستن سازمان سیا به توییتر با 'شوخی' شروع شد

حق نشر عکس

سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سی.آی.اِی با راه‌اندازی حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر خبرساز شد.

این نهاد اطلاعاتی امنیتی آمریکا روز جمعه (ششم ژوئن - شانزدهم خرداد) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "امروز سی.آی.اِی با راه‌اندازی رسمی حساب کاربری خود در فیسبوک و توییتر، در کنار وبسایت، سرویس موبایل و حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی فلیکر و یوتیوب به حضور آنلاین خود در دنیای مجازی توسعه می‌بخشد.

جان برنان، رئیس این نهاد اطلاعاتی و جاسوسی هم در این رابطه گفته است: "با این اقدام سی.آی.اِی قادر خواهد بود ارتباط خود با مردم را افزایش دهد و آنها را از ماموریت، تاریخچه و عملکرد خود آگاه سازد. از این طریق ما می‌توانیم اطلاعات غیرمحرمانه را در اختیار عموم بگذاریم و هچنین بیشتر در دسترس مردم قرار بگیریم."

همزمان راه‌اندازی حساب کاربری این سازمان در توییتر با موجی از واکنش‌ها همراه بوده است.

برخی از کاربران خیلی زود علاقمندی خود برای پیگیری اخبار سی.آی.اِی از طریق شناسه CIA@ را نشان داده‌اند به طوری که در روز نخست فعال شدن این شناسه بیش از ۲۰۰ هزار نفر شروع به دنبال کردن آن کرده‌اند.

نخستین توییت سازمان سیا هم در نوع خود جالب توجه و طنزآلود است. در این توییت آمده: "ما نمی‌توانیم تایید یا تکذیب کنیم که اولین توییت ماست."

این شناسه در ساعات نخست حضور خود در توییتر تنها ۲۵ شناسه دیگر را دنبال کرده که این موضوع هم با توییت‌های طنزآلود کاربران توییتر روبرو شده که نوشته‌اند: "جالب است سیا که همه ما رو صبح تا شب دنبال می‌کنه، اینجا فقط ۲۵ نفر رو دنبال می‌کنه." و یک توییت دیگر که نوشته: "سی.آی.اِی عمری ما رو دنبال می‌کرد حالا ما می تونیم در توییتر اون رو 'دنبال' کنیم."

این سازمان روز جمعه همچنین اعلام کرد شناسه خود در توییتر را که توسط کاربران دیگری جعل شده بود توانسته بعد از طرح شکایت به مدیریت این شبکه بازپس بگیرد و آن را انحصارا به نام خود ثبت کند.

موجی از توییت‌های طعنه‌آمیز هم روز جمعه در این شبکه اجتماعی منتشر شد که در یکی از آنها خطاب به سی.آی.اِی آمده: "خاطرت هست که نوه تئودر روزولت چگونه به ما کمک کرد تا کودتا (۲۸ مرداد) را در ایران هدایت کنیم؟"

مطالب مرتبط