مردم آمریکا برای 'دانشجوی قهرمان' جهیزیه خریدند

حق نشر عکس AP
Image caption جان مئیس، دانشجو، موفق شد با اسپری مهاجم مسلح را متوقف کند

دانشجوی آمریکایی که روز پنجشنبه (پنجم ژوئن) با خلع سلاح‌کردن یک مهاجم مسلح جان دانشجویان بسیاری را نجات داد، با موجی از تشکر و قدردانی روبرو شده است.

رسانه‌ها او را قهرمان می‌خوانند و مردم تمامی اجناسی که او و نامزدش برای ازدواج لازم داشتند را به رسم پاسداشت برایش خریده‌اند.

جان مئیس، پنجشنبه گذشته در حالی که یک مهاجم مسلح با تیراندازی در محوطه دانشگاه پاسفیک شهر سیاتل، یک نفر را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرده بود، موفق شد در لحظه‌ای که مهاجم مشغول پر کردن دوباره اسلحه خود بود با اسپری به او حمله کند و با کمک دیگر دانشجویان، آرون بارا، ۲۶ ساله را خلع سلاح کند.

پلیس می‌گوید فرد مهاجم، آرون بارا، دانشجوی این دانشگاه نبوده و وکیل او اعلام کرده که وی از مدت‌ها پیش با ناملایمات روانی دست و پنجه نرم می‌کرده است.

رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند مردم هنگامی که متوجه شدند جان مئیس، این عمل قهرمانانه را تنها چند روز پیش از مراسم ازدواجش (۲۱ ژوئن) انجام داده، به لیست اقلامی که او و نامزدش برای شروع زندگی مشترکشان تهیه کرده و روی اینترنت برای دوستان نزدیکشان منتشر کرده بودند مراجعه کرده و آنها را به رسم پاسداشت خریداری و به این دو جوان هدیه کردند.

در اقدامی دیگر هم یک نفر به رسم قدردانی برای جمع آوری پول سفر ماه عسل آقای مئیس در اینترنت صفحه‌ای راه اندازی کرده است. مبلغ مورد هدف این اقدام ۵ هزار دلار تعیین شده بود اما در کمتر از دو روز اکنون (هفتم ژوئن - ۱۷ خرداد) جمع مبالغ اهدایی به بیش از ۸ هزار دلار رسیده است.

آرون بارا، پس از بازداشت به پلیس گفته قصد داشته تا جایی که می تواند آدم بکشد و بعد هم خودش را "راحت" کند.

او هنگام حمله یک چاقو یک تفنگ دو لول به همراه داشت.

حق نشر عکس AP
Image caption آرون بارا دانشجوی دانشگاه پاسفیک سیاتل نبوده و احتمالا قصد راه‌اندازی یک کشتار کور را داشته است

مطالب مرتبط