داستان نقش موهای کریستیانو رونالدو

کریستیانا رونالدو حق نشر عکس Getty
Image caption آرایش جدید موهای کریستیانو رونالدو به همدردی با یک خردسال ارتباط داده شده که مخارج جراحی‌اش را رونالدو پرداخته بود

تا به حال ده‌ها هزار پیام توئیتری راجع به آرایش جدید موهای کریستیانو رونالدو منتشر شده که نویسندگان خیلی از آنها از او به خاطر توجه به یک پسر که جراحی مغزی داشته، ستایش کرده‌اند. آیا این پیام‌ها فقط یک شایعه توئیتری است؟

کریستیانو رونالدو، فوتبالیست مشهور پرتغالی از بعد از ظهر یکشنبه در مرکز توجه‌ جهانی قرار گرفته، اینبار نه به خاطر چالاکی‌اش در فوتبال، بلکه به خاطر آرایش جدید موهایش و یک تصویر جناغی شکل که سمت راست سرش حک شده است.

وقتی او برای اولین بار، چند ساعت پیش از بازی پرتغال و آمریکا با این قیافه جدید در ملا عام ظاهر شد، توئیتر از "متلک‌های" دیجیتالی پر شد. بعضی‌ها می‌گفتند این از بدترین "آرایش موهای" جام جهانی است. دیگران آن را به یک عدد هفت "خوشگل" تشبیه می‌کردند، شبیه عدد سه که روی موهای اسمواه جیان؛ بازیکن غنایی رنگ شده است.

هزاران اشاره راجع به این "داغ جادویی" وجود داشت. برای موهای رونالدو چه اتفاقی افتاده است؟ آیا برای هری پاتر تبلیغ می‌کند یا چنین چیزهایی؟

اما تمسخر گسترده "کاکل رونالدو"، که بخش بزرگی از آن احتمالا کار آمریکایی‌ها بود، به سرعت شکل دیگری گرفت و از یک "شایعه" توئیتری به یک جریان خبری تبدیل شد.

به نظر می‌رسد که جرقه بحث را توئیت یک هوادار معمولی فوتبال با ۹۰۰ دوست زده باشد. او در پیامش نوشته بود: "رونالدو موهایش را برای شبیه شدن به موهای یک هوادار جوانش که جای زخم یک جراحی مغزی، بعد از در آوردن یک غده روی سرش مانده، این شکلی کرده است، احترام."

این پیام تابحال ۱۱هزار بار توسط کاربران دیگر بازنشر شده و تعدادی بیش از این هم آنرا کپی کرده و با نام خود منتشر کرده‌اند، در مجموع این توئیت تابه حال نزدیک به ۵۰ هزار بار نشر و بازنشر شده است.

اما مشکل در اینجاست که هنوز نمی‌شود گفت آیا این یک شایعه است یا نه.

خود رونالدو از قبل از بازی روز یکشنبه دیگر هیچ پست جدیدی در رسانه‌های اجتماعی نگذاشته است و کارگزاران او یا تیم پرتغال هم تا به حال به تقاضای ما برای تایید این مسئله پاسخی نداده‌اند.

Image caption بعضی افراد که جراحی مغزی داشته‌اند، عکسهای زخم خود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می کنند

رونالدو چند ماه پیش مخارج جراحی مغز کودکی را که به ناهنجاری قشر مغز (cortical dysplasia) دچار بود، پرداخته بود.

گزارش‌های زیادی در مورد این کمک منتشر شده بود و کپی مقاله یک روزنامه آمریکایی در این باره هم به پیام توئیتری اصلی پیوست شده بود.

اما حقیقت داشتن یا نداشتن ربط این مسئله به مدل موی رونالدو برای نیک بارِت ۲۹ ساله، ساکن فلوریدا که هشت ماه پیش برای برداشتن غده مغزی جراحی شده بود، اهمیتی ندارد.

او عکسهایی از زخم بزرگ منحنی‌شکل بعد از جراحی خود را بعد از دیدن بازی و بحث‌های آنلاین توئیت کرد.

این بیمار به بی‌بی‌سی گفت خوب است که این چیزها یادآوری شود. وقتی شما با چنین زخمی به کوچه و خیابان می‌روید، همه نگاهتان می کنند، این عالی است وقتی کسی آگاهی راجع به این مسئله را افزایش دهد.

مطالب مرتبط