معترضان در آمریکا مسیر اتوبوس‌های حاوی مهاجران را مسدود کردند

حق نشر عکس BBC World Service

معترضان در آمریکا جلوی ورود اتوبوس‌های حاوی کودکان مهاجر و خانواده‌هایشان به مرکز ثبت مهاجران در جنوب کالیفرنیا را گرفته‌اند.

این افراد که پرچم‌های آمریکا را در دست داشتند و شعار سر می‌دادند، راه ورود اتوبوس حاوی مهاجران بی‌سند و مدرک آمریکای مرکزی را به ایستگاه مرزی در شهر موریتا در کالیفرنیا مسدود کردند.

مهاجران از سن دیه‌گو در تگزاس با هواپیما به این محل منتقل شده بودند. دلیل این انتقال ازدیاد جمعیت در مراکز نگه‌داری مهاجران تگزاس بود.

شهردار موریتا از ساکنان شهر خواسته بود تا از این انتقال شکایت کنند.

حق نشر عکس BBC World Service

در این اتوبوس‌ها ۱۴۰ مهاجر حضور داشت که شامل افراد خردسال و بزرگسال بود.

مقام‌های اداره مهاجرت آمریکا گفته‌اند که این افراد به کالیفرنیا فرستاده شدند تا به پرونده آنها رسیدگی شده و سابقه آنها مورد بررسی قرار گیرد. این افراد تا زمان اخراج از آمریکا تحت نظارت خواهند بود.

پس از آن که معترضان مسیر حرکت این اتوبوس‌ها را مسدود کردند، مقامات فدرال، اتوبوس‌ها را به سوی مرکز دیگری در نزدیکی مرز با مکزیک هدایت کردند.

دولت آمریکا مهاجران را به شهرهایی در تگزاس و مرکزی در کالیفرنیا می‌فرستد و گروهی از آنها نیز در آریزونا حضور دارند.

بیشتر این مهاجران از خشونت‌های کشورهایشان در آمریکای مرکزی می‌گریزند. آنها عمدتا از کشورهایی چون گواتمالا، ال‌سالوادور و هندوراس هستند.

از اکتبر سال پیش به این سو بیش از ۵۲ هزار کودک بدون همراه و پس از عبور از مرز مکزیک و تگزاس بازداشت شده‌اند. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا این وضعیت را یک بحران انسانی خوانده است.

مطالب مرتبط