تحقیق از یک شرکت هلی‌کوپتر رانی بابت گم شدن پرونده پزشکی شوماخر

حق نشر عکس AFP

بر اساس گزارش‌ها یک شرکت هلی‌کوپتر رانی در مرکز تحقیقات درباره پرونده گمشده پزشکی مایکل شوماخر، اسطوره مسابقات فرمول یک قرار دارد.

سابین کم، مدیر شوماخر ماه پیش گفت که پرونده پزشکی او "دزدیده" شده و برای فروش عرضه شده است. او همچنین هشدار داد که در صورت انتشار یا خرید این "پرونده محرمانه" مرتکبان با اتهامات جنایی روبرو خواهد شد.

مایکل شوماخر، پر افتخارترین راننده فرمول یک، روز یکشنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۱۳، و به هنگام اسکی در کوه‌های آلپ در فرانسه به شدت به یک صخره برخورد کرد و از ناحیه سر مصدوم شد.

او ماه پیش از کمای مصنوعی خارج شد و در ۱۶ ژوئن از گرنوبل در فرانسه به بیمارستانی دیگر در سوئیس منتقل شد.

شوماخر نهایتا از راه زمینی منتقل شد اما طبق گزارش ها انتقال او از راه هوایی هم یکی از گزینه‌ها بود و به همین دلیل بیمارستان با این شرکت هلی کوپتر رانی تماس گرفته بود.

گفته می‌شود پرونده پزشکی شوماخر که شامل چند صفحه است و توسط پزشکان در گرنوبل نوشته شده به قیمت ۴۰ هزار پوند، ۶۸ هزار دلار، عرضه شده است.

حق نشر عکس s
Image caption شوماخر در ۱۶ ژوئن به بیمارستان یونیورسیتی در لوسان منتقل شد

حال رسانه های فرانسوی و سوئیسی می گویند دادستانی در گرنوبل در تحقیقات خود به آدرس آی پی کامپیوتری دست یافته اند که متعلق به یک شرکت هلی کوپتر رانی است.

ظاهرا پزشکان بیمارستان در گرنوبل هنگامی که می‌خواستند درباره بهترین راه انتقال شوماخر تصمیم بگیرند، پرونده او را به این شرکت فرستاده بودند اما نهایتا تصمیم گرفتند که او را از راه زمینی منتقل کنند.

در ابتدا پرسنل بیمارستان در گرنوبل و تیم آمبولانسی که شوماخر را منتقل کرد مورد ظن قرار داشتند اما دادستانی در فرانسه مسیر تحقیقات را به یک شرکت هلی کوپتر رانی در زوریخ تغییر داده است.

هنوز نام این شرکت فاش نشده است.

این پرونده به پزشکی در شرکت فرستاده شده بود اما هیچ سندی مبنی بر اینکه این پزشک در رابطه با تخلف دست داشته است وجود ندارد.

گفته می‌شود که نتیجه تحقیقات دادستانی در فرانسه در اختیار مقامات در سوئیس قرار خواهد گرفت.

شوماخر که سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد، چند روز بعد از تصادفش ۴۵ ساله شد.

او در ۱۹ سال دوران حرفه‌اش در فرمول یک برنده ۹۱ مسابقه شد و هفت بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و از این رو پر افتخارترین راننده فرمول یک تاریخ به شمار می‌رود.

این هفت قهرمانی دو بار با تیم بنتون (۱۹۹۵ و ۱۹۹۴) و پنج بار متوالی با تیم فراری (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴) بود.

شوماخر پس از اینکه در سال ۲۰۰۶ در رقابتهای فرمول یک دوم شد اعلام بازنشستگی کرد.

پس از آن او در یک حادثه موتورسواری در اسپانیا بشدت آسیب دید اما بهبود یافت و در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس دوباره به پیست مسابقات برگشت، هر چند موفقیت چندانی کسب نکرد.

مطالب مرتبط