دو تبعه تاجیک در میان کُشتگان سانحه‌ متر و در مسکو

متروی مسکو حق نشر عکس AFP
Image caption این بزرگترین سانحه‌ در متروی مسکو از لحاظ آمار تلفات ارزیابی شده است

دست کم شش تبعه خارجی، از جمله دو شهروند تاجیکستان، در میان کشته‌شدگان سانحه‌ روز سه‌شنبه‌ در متروی مسکو هستند.

در این باره خبرگزاری ریا ناووستی از قول منابع بیمارستانی خبر داده است. گفته می‌شود دو نفر از کشته‌شدگان شهروندان 24 و 25 ساله تاجیکستان هستند.

دو نفر از قربانیان دیگر این سانحه‌ شهروندان 33 و 40 ساله چین، یک تبعه 24-ساله قرقیزستان و یک زن 32 ساله از مولداوی هستند. اسامی افراد کشته‌شده هنوز اعلام نشده است.

پیشتر این خبرگزاری از قول اولگا گالادیتس، معاون نخست‌وزیر روسیه، خبر داده بود که در میان کشته‌شدگان ساکنان 12 منطقه روسیه و اتباع پنج کشور اکراین، مولداوی، تاجیکستان، ازبکستان و قرقیزستان هستند.

سفارت تاجیکستان در مسکو هنوز خبر کُشته شدن دو تبعه این کشور در سانحه‌ متروی مسکو را تأیید نکرده است. اما این سفارت پیشتر تایید کرده بود که دستکم چهار تبعه تاجیک از جمله آسیب‌دیدگان سانحه‌ متروی مسکو هستند. وضعیت دو نفر از آنان وخیم ارزیابی شده است.

منابع سفارت تاجیکستان در مسکو از این افراد به نامهای زبربیک سیف‌الله یف، مومن شاه مناسب شایف، دلیر قربان اف و نعیمجان مولان اف یاد کرده‌اند. آنها در بیمارستان به سر می‌برند.

مقامات بهداشتی مسکو اسامی آسیب‌دیدگان این سانحه‌ را نیز انتشار داده‌اند که در میان آنها افرادی هم هستند که هنوز هویتشان معلوم نشده است.

بر اساس تازه‌ترین خبرها، آمار تلفات جانی در حادثه خارج شدن قطار از مسیرش در یکی از خطوط متروی مسکو به 22 نفر رسیده است. بیش از 140 نفر دیگر در این حادثه مجروح شده‌اند.

از جمله 11 مرد و نه زن در محل حادثه و یک زن در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند..

هم اکنون نزدیک به 130 نفر از آسیب‌دیدگان در 15 بیمارستان مسکو تحت مراقبت پزشکان قرار دارند. پیشتر از بستری شدن 135 نفر که 42 نفر آنها در وضعیت وخیم در بخش مراقبتهای ویژه قرار دارند، گزارش شده بود.

سانحه‌ قطار صبح روز 15 ژوئیه در مسیر آربت-پاکراف در بین ایستگاههای قطار بولوار اسلاوی و پارک پیروز‌ی رخ داد. در مورد این حادثه پرونده جنایی به اتهام "نقض مقررات ایمنی در وسایل ترابری" باز شده است. سبب سانحه‌ هنوز روشن نیست.

این بزرگترین سانحه‌ در تاریخ متروی مسکو با توجه به شمار تلفات جانی ارزیابی شده است. روز چهارشنبه در مسکو روز سوگواری برای قربانیان این سانحه‌ اعلام شده است.

حق نشر عکس AFP
حق نشر عکس AFP
حق نشر عکس Reuters
حق نشر عکس AP
حق نشر عکس AFP
حق نشر عکس AP
حق نشر عکس Reuters

مطالب مرتبط