اجساد قربانیان هواپیمای مالزیایی وارد هلند شد

حق نشر عکس AFP
Image caption اجساد تعدادی از قربانیان با هواپیمای نظامی به هلند انتقال یافت

همزمان با برگزاری مراسم یادبود قربانیان واقعه سرنگونی هواپیمای مالزیایی در هلند، اجساد شماری از کشته‌شدگان این واقعه با هواپیما وارد هلند شده است.

روز چهارشنبه، ١ مرداد (٢٣ ژوئیه)، اجساد بیش از چهل تن از کشته‌شدگان واقعه سرنگونی هواپیمای مسافربری مالزیایی توسط دو فروند هواپیمای ترابری ارتش اوکراین شهر خارکیف در اوکراین را به مقصد هلند ترک کرد.

این اجساد که توسط شبه‌نظامیان جدایی‌طلب اوکراینی از منطقه سقوط هواپیما جمع آوری شده روز گذشته با قطار به شهر خارکیف که در اختیار دولت اوکراین است انتقال یافت.

مقامات هلندی گفته‌اند که از دویست و نود و هشت مسافر و سرنشین این هواپیما، دویست جنازه تحویل شده در حالیکه شبه‌نظامیان گفته بودند که دویست و هشتاد و دو جنازه را به خارکیف انتقال داده‌اند. مقامات هلندی خواستار تحویل باقیمانده اجساد شده‌اند.

حدود دو سوم قربانیان واقعه سرنگونی هواپیمای مالزیایی شهروندان هلند بودند و شهروندان چند کشور دیگر نیز با این هواپیما از آمستردام به کوالالامپور سفر می‌کردند.

پادشاه و ملکه هلند، همراه با نخست وزیر و شخصیت های هلند، و نمایندگان چند کشور دیگر و اعضای خانواده های قربانیان برای استقبال از اجساد کشته شدگان در شهر آیندهوون حضور دارند.

در هلند به مناسبت کشته شدن سرنشینان هواپیمای مالزیایی عزای عمومی اعلام شده و در شماری از کلیساها و مراکز دیگر مراسم یادبود قربانیان این حادثه برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط