تسخیر یک پادگان بزرگ سوریه توسط داعش

شهر رقه حق نشر عکس non
Image caption جنگجویان داعش می‌گویند یک پایگاه بزرگ نظامی را در نزدیکی رقه تسخیر کرده‌اند

شورشیان وابسته به گروه افراطی 'دولت اسلامی عراق و شام' (داعش) در شمال شرقی سوریه می‌گویند یک پادگان بزرگ نظامی را در حومه شهر رقه تسخیر کرده اند.

حساب‌های توئیتری منسوب به داعش می‌نویسند که پایگاه گردان هفدهم ارتش سوریه شب گذشته کاملا به دست شبه‌نظامی‌های این گروه افتاده است.

رسانه های 'دولت اسلامی' تصاویری از سربازان سوری را با سرهای بریده نشان می‌دهند و می گویند این تصاویر را بعد از تسخیر این پادگان گرفته‌اند.

ارتش سوریه تا بحال این خبرها را تایید نکرده ولی می‌گوید در حال سازمان‌دهی یک ضد حمله علیه داعش است.

پایگاه نظامی رقه یکی از بزرگترین پادگانها در شمال شرقی سوریه است و شبه‌نظامی‌های داعش می‌توانند در آنجا به مقدار زیادی اسلحه و مهمات دست یابند.

از ماه پیش جنگجویان 'دولت اسلامی' بخش‌ بزرگی از نواحی مرزی بین سوریه و عراق را در هر دو طرف مرز گرفته و در آن یک دولت 'اسلامی' اعلام کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، داعش در هفته‌های گذشته حملات خود را در سوریه تشدید کرده و بخصوص مناطق کردنشین آن کشور را مورد حمله قرار داده است.

این حملات جدید با استفاده از سلاح‌هایی انجام می‌شود که جنگجویان دولت اسلامی طی پیروزی‌های خود در عراق به دست آورده‌اند.

هفته پیش یکی از مقامات کرد سوریه هشدار داده بود که حملات داعش با دستیابی‌ به سلاح‌های سنگین حادتر شده‌اند.

نیروهای کرد سوریه همچنین ادعا کرده‌اند که داعش در حملات خود به شهر کوبانی از سلاح‌های شیمیائی استفاده کرده که از پایگاه متنی در نزدیکی بغداد به دست آورده بود. این ادعاها تا کنون توسط مقامات رسمی تایید نشده‌اند.

مطالب مرتبط