مردانی که میمونها را فراری می‌دهند

حق نشر عکس non
Image caption هزاران میمون در خیابانهای دهلی پرسه می‌زنند

هند پنجاه مرد را استخدام کرده تا مثل میمونها لباس بپوشند و میمونهای واقعی را از اطراف ساختمان پارلمان و دیگر ساختمان‌های دولتی در پایتخت دهلی فراری بدهند.

این مردان در لباس مبدل با صورت‌های سیاه شبیه میمونهای لانگور سروصدایی تولید می‌کنند تا میمونهای کوچک صورت قرمز را بترسانند.

هزاران میمون در خیابانهای دهلی پرسه می‌زنند، سطل‌های زباله باغ‌ها و ادارات دولتی را برای غذا می‌گردند و به مردم حمله می‌کنند.

ولی هندوها حیوانات را مقدس می‌دانند و معمولا به آنها غذا می‌دهند و همین باعث تشویق میمونها به ماندن می‌شود.

شهرداری دهلی قبلا از میمون‌های لانگور واقعی برای ترساندن میمونها از اطراف ساختمان‌های اداری و پارلمان استفاده کرده بود.

ولی بعد از آنکه فعالان مدافع حقوق حیوانات علیه به کار گرفتن و اسارت این حیوانات اعتراض کردند شهرداری استفاده از آن‌ها را متوقف کرد.

حق نشر عکس non
Image caption استفاده از لانگورهای واقعی برای ترساندن میمونها بعد از اعتراض مدافعان حقوق حیوانات متوقف شد

وزیر توسعه شهری هند روز پنجشنبه به پارلمان خبر داد که حالا مقامات شهرداری مردانی را استخدام کرده‌اند که لباس لانگور بپوشند و ادای آنها را در بیاورند.

تلاش‌های زیادی برای مقابله با تهدید سگ‌ها و میمونها در پارلمان و اطراف آن صورت گرفته است. یکی از این تلاش‌ها پوشیدن لباس میمون برای ترساندن میمونهای واقعی است.

وزیر توسعه شهری هند می‌گوید این مردان بسیار مستعد لباس لانگورها را به تن می‌کنند و با تقلید حرکات و صدای میمونها و قایم شدن پشت درخت‌ها سعی می‌کنند این جانوران مهاجم را دفع کنند.

جمعیت بزرگ میمونها درهند یک مشکل طولانی مدت بوده است و همواره باعث مزاحمت عمومی شده است.

میمونها باعث آشوب عمومی شده‌اند، به قطارهای شهری و ساختمان پارلمان حمله کرده‌اند و دفتر نخست‌ وزیر و وزیر دفاع هند را به تصرف خود در آورده‌اند.