هشت سرباز لبنانی در نزدیکی مرز با سوریه کشته شدند

حق نشر عکس f
Image caption ورود نظامیان لبنانی به شهر عرسال در روز شنبه

هشت سرباز لبنانی در درگیری مسلحانه با اعضای جبهه النصره، و در جریان یورش شورشیان سوری به شهر عرسال در نزدیکی مرز لبنان با سوریه کشته شدند.

آتش این درگیری، روز شنبه ۲ اوت و پس از آن شعله ور شد که سربازان لبنانی یکی از افرادی که ادعا می شود وابسته به جبهه النصره است را بازداشت کردند.

روز یکشنبه نیز تبادل آتش در عرسال که شهری عمدتا سنی نشین است ادامه یافت.

به گفته ارتش لبنان در طول شب نبرد نظامیان علیه افراد مسلح ادامه داشت. ارتش همچنین می گوید که طی این نبرد مهاجمان با خمپاره، عرسال و مناطق اطراف آن را هدف قرار می دادند.

طبق گزارش ها دست کم دو غیر نظامی از اتباع لبنان نیز در جریان این درگیری کشته شدند.

منطقه مرزی اطراف عرسال از مناطقی است که مخالفان حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، برای رفت و آمد افراد و وارد کردن اسلحه به داخل سوریه از آن استفاده می‌کنند.

شهر عرسال پیش از این هم بارها شاهد درگیری بین نظامیان لبنانی و افراد مسلحی بوده است که گفته می‌شود با گروه‌های مخالف حکومت سوریه مرتبط هستند.

روز شنبه پیکارجویان سوری به مدت کوتاهی یک پاسگاه پلیس در شهر عرسال را به تصرف خود درآوردند.

یکی از سخنگویان جبهه النصره به خبرگزاری رویترز گفت که آنها خواهان آزادی عماد جمعه، یکی از رهبران این گروه هستند که در یکی از ایست‌های بازرسی واقع در شهر بازداشت شده است.

در شهرک عرسال و مناطق اطراف آن شمار قابل توجهی از بیجاشدگان سوری اقامت دارند و در ماه مارس، گزارش‌هایی از حمله هوایی ارتش سوریه به هدف‌هایی در این منطقه انتشار یافت.

جبهه النصره که از شاخه های گروه تندرو القاعده است، نزدیک به دو سال است که همراه با سایر گروه های شورشی در سوریه علیه حکومت این کشور وارد عملیات نظامی شده اند.

لبنان با جمعیتی حدود ۵ میلیون میزبان بیش از یک میلیون پناهنده سوری است.

مطالب مرتبط