دعای آمرزش پاپ برای ۱۲۴ نفری که در کره جنوبی اعدام شدند

حق نشر عکس AFP
Image caption حدود دو قرن پیش بنیانگذاران کلیسای کاتولیک کره جنوبی در همین میدانی که امروز پاپ دعا خواند، اعدام شدند

حدود یک میلیون نفر در کره جنوبی در مراسم مذهبی شرکت کردند که با حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در محوطه بزرگی در سئول برگزار شد.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در این مراسم برای ۱۲۴ نفر از اولین پیروان کاتولیک کره جنوبی که دو قرن پیش جانشان را به خاطر اعتقادات مذهبی از دست داده‌اند، دعای آمرزش خواند.

در مراسم آمرزش که مرحله قبل از تقدیس است، پیروان کاتولیک "متبرک" می‌شوند. و در مرحله آخر، پاپ می‌تواند آن‌ها را قدیس اعلام کند.

مراسم امروز برای کاتولیک‌های کره جنوبی، آیینی مهم است. ۱۲۴ نفری که امروز رهبر کاتولیک‌های جهان برای آن‌ها دعای آمرزش خواند، از بنیانگذاران کلیسای کاتولیک کره جنوبی بودند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول می‌گوید مردم در خیابان‌های منتهی به میدان گوآنگمون صف کشیده بودند تا در مراسم عشای ربانی و آمرزش اولین پیروان کاتولیک در این کشور شرکت کنند.

کسانی که امروز توسط پاپ متبرک شدند، دو قرن پیش در همین میدان در ملا عام اعدام شدند.

حق نشر عکس AFP
Image caption پاپ فرانسیس در سمیناری در کره جنوبی با جوانان عکس سلفی گرفت

این اولین‌بار است که پاپ فرانسیس، بعد از رسیدن به مقام رهبری کاتولیک‌های جهان به آسیا سفر می‌کند. همچنین در ۲۰ سال گذشته این اولین سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به آسیا است.

او همچنین با بازماندگان کشتی غرق شده دانش آموزان کره جنوبی دیدار کرده است.

یک مراسم مذهبی دیگر هم روز جمعه با حضور پاپ فرانسیس در کره جنوبی برگزار شد. امروز ۲۵ اوت، سومین روز سفر پنج روزه رهبر کاتولیک‌های جان به کره جنوبی بود.

پیروان کاتولیک در کره جنوبی در حال افزایش هستند. در حال حاضر پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان کره جنوبی یعنی بیش از ۱۰ درصد جمعیت این کشور کاتولیک هستند.

پاپ فرانسیس قرار است ژانویه ۲۰۱۵ به سریلانکا و فیلیپین سفر کند. فیلیپین و تیمور شرقی، تنها کشورهای آسیایی هستند که اکثریت جمعیت آنها را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند.

حق نشر عکس AFP

با نزدیک شدن هواپیمای حامل پاپ فرانسیس به شبه جزیره کره، کره شمالی سه موشک کوتاه برد در سواحل شرقی خود شلیک کرد.

ناظران گفته‌اند این اقدام کره شمالی در اعتراض به مانورهای نظامی کره جنوبی است که قرار است به زودی برگزار شوند.

کره شمالی دعوت برای اعزام گروهی از شهروندانش برای شرکت در مراسم دعای عمومی پاپ را رد کرده است. مشخص نیست چند کاتولیک در کره شمالی به زندگی می‌کنند.

پاپ هنگام عبور از آسمان چین برای رهبران این کشور پیامی فرستاد و برای آنها و مردم این کشور آرزوی موفقیت کرد. چین و واتیکان روابط رسمی ندارند و دفعه پیش که پاپ به منطقه سفر کرد، اجازه عبور از آسمان چین را دریافت نکرد.

مطالب مرتبط