هشدار اسرائیل به ساکنان غزه: به شبه‌نظامیان پناه ندهید

حق نشر عکس EPA
Image caption دود از محل برج الظافر بلند می‌شود. این ساختمان در پی حمله هواپیماهای اسرائیلی فروریخت

در یکی از حمله‌های هوایی اسرائیل، یک ساختمان ۱۲طبقه در شهر غزه هدف قرار گرفته و ویران شده است.

گفته می‌شود که بر اثر این حمله، دست‌کم ۱۰ نفر زخمی شده‌اند. به نقل از یکی از مقامات نظامی اسرائیل گزارش شده است که نیروهای حماس از این ساختمان به عنوان مقر فرماندهی استفاده می‌کردند.

هشدار حمله

اسرائیل روز شنبه، ۲۳ اوت، به فلسطینیان ساکن غزه هشدار داد که اگر در خانه‌های خود به شبه‌نظامیان پناه دهند، هدف قرار خواهند گرفت. هشدار اسرائیل با پیامک، پیام‌های تلفنی ضبط‌شده و اعلامیه به ساکنان غزه داده شد.

در اعلامیه‌هایی که هواپیماهای اسرائیل روی غزه ریختند، آمده است که "حمله به تمام مناطقی که محل فعالیت‌های تروریستی علیه اسرائیل هستند، ادامه می‌یابد."

ارتش اسرائیل هشدار داده است: "هر خانه‌ای که فعالیت‌های نظامی از آنها انجام شود، هدف قرار خواهد گرفت. برای امنیت خود، مانع آن شوید که تروریست‌ها از منازل شما برای اهداف تروریستی استفاده کنند."

در انتهای این اعلامیه‌ها هشدار داده شده است: "برحذر باشید."

براساس گزارش‌ها، از زمان آغاز دوباره حمله‌های هوایی اسرائیل از شب گذشته ۱۰ فلسطینی کشته شده‌اند. در این مدت، ده‌ها راکت هم از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شده است.

در پی شدت گرفتن درگیری‌ها در هفته‌های اخیر بیش از دو هزار و ۹۰ فلسطینی که اغلب غیرنظامی بودند و ۶۷ اسرائیلی کشته شده‌اند. بیشتر کشته‌شدگان اسرائیل از نیروهای نظامی آن کشور بودند.

مصر از اسرائیل و فلسطینیان خواسته است تا برای پایان دادن به درگیری، گفت‌وگوهای غیرمستقیم در قاهره را از سر بگیرند.

آخرین آتش‌بس دو طرف روز سه‌شنبه گذشته شکسته شد. اسرائیل اعلام شده است که از آن زمان تاکنون بیش از ۵۲۵ راکت از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شده است.

روز جمعه، ۲۲ اوت، بعد از مرگ یک کودک چهارساله اسرائیلی بر اثر راکتی که از غزه پرتاب شده بود، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفت که آن کشور به حملات خود علیه حماس شدت خواهد داد.

مطالب مرتبط