دختربچه زنده به گور هندی زنده ماند

عکس از بی بی سی حق نشر عکس r

یک دختربچه هندی که به دست خویشاوندانش زنده به گور شده بود از مرگ نجات یافته است.

پلیس منطقه سیتاپور در ایالت اوتار پرادش در شمال هند گفته است که یکی از روستاییان محلی توانست این دختر هفت ساله را که زنده در یک گور کم عمق دفن شده بود نجات دهد.

به گفته پلیس محلی، عمو و زن عموی این دختربچه او را با وعده بردن به یک بازارچه، با خود بردند و در میانه راه، در صدد برآمدند او را خفه کنند.

آنها سپس با کندن یک قبر کم عمق، پیکر این کودک را در آن دفن کردند و از محل رفتند.

به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی، مدتی پس از آن، یکی از روستاییان هنگام عبور از این محل، صدای ناله ضعیفی را شنید و با کنار زدن خاک، دختربچه نیمه جان را بیرون آورد. این کودک به بیمارستان انتقال یافته و تحت درمان قرار گرفته و وضع جسمی او رضایتبخش توصیف شده است.

عمو و زن عموی این کودک مخفی شده‌اند اما پلیس جستجو برای یافتن و بازداشت آنان را آغاز کرده است.

دلیل اقدام این دونفر مشخص نیست اما در هند، قتل دختربچه‌ها اقدامی غیرعادی نیست زیرا زنان از نظر اجتماعی با تبعیض مواجه هستند و به خصوص در میان جوامع فقیرتر هندی، دختران نوعی بار مالی اضافی برای خانواده محسوب می‌شوند.

دو سال پیش نیز خبری انتشار یافت حاکی از اینکه در ایالت اوتار پرادش یک نوزاد دختر که زنده به گور شده بود پیدا شده و در حالیکه به شدت ناتوان شده بود، به بیمارستان انتقال یافته و از مرگ جان به در برده بود.

ظاهرا پدر و عموی این دختر به توصیه یک روحانی محلی، می خواستند با قربانی کردن او، سلامت سایر فرزندان خود را تضمین کنند.

سال گذشته، گزارش شد که در ایالت مادهیا پرادش، در مرکز این کشور، یک دختر نوزاد که والدینش او را در جنگل رها کرده و رفته بودند، در اثر زخم‌هایی که برداشته بود در بیمارستان درگذشت.

مطالب مرتبط