ادعای درگیری داعش با نیروهای نظامی ایران

حق نشر عکس NA
Image caption در روزهای گذشته ادعای درگیری با نیروهای ایرانی و گشت زنی برخی از شبه نظامیان هوادار "گروه دولت اسلامی" در شهرهای غربی ایران بارها از سوی رسانه‌های نزدیک به گروه‌های تندروی سنی در عراق و برخی سایت‌های کردزبان گزارش شده است

یک شبکه تلویزیونی در عراق که اخبار شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش سابق) را منتشر می‌کند ادعا کرده است که میان پیکارجویان این گروه و نیروهای نظامی ایران در شمال غرب این کشور درگیری‌هایی روی داده است. اما منابع مستقل چنین خبری را تایید نکرده‌اند.

جیم میور، خبرنگار بی‌بی‌سی در منطقه می‌گوید شبکه ماهواره‌ای التغییر که فعالیت گروه‌های شبه نظامی تندروی سنی در عراق را به عنوان قیام مردمی گزارش می کند، روز جمعه، ۲۹ اوت، گزارش کرد که پیکارجویان گروه دولت اسلامی در مرز عراق با استان آذربایجان غربی با نیروهای سپاه پاسداران ایران درگیر شده‌اند.

این شبکه تلویزیونی مدعی شده که نبرد میان شبه نظامیان و نیروهای ایرانی در ۷ شهر این استان ایران شکل گرفته و سپاهیان ایرانی در اطراف شهر ارومیه مستقر شده‌اند.

اخباری مشابه در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده، اما ایران و خبرگزاری‌های مستقل آنها را تایید نکرده‌اند.

در چند روز گذشته، شبکه‌های نزدیک به نظامیان تندرو در عراق و همچنین برخی از وبسایت‌های خبررسانی کردزبان، گزارش های تأیید نشده ای از درگیری میان پیکارجویان داعش و نیروهای نظامی ایران منتشر کرده اند.

مطالب مرتبط