خم‌کردن صندلی دوباره پرواز آمریکایی را به فرود اضطراری کشاند

حق نشر عکس REUTERS
Image caption برای دومین بار در چند روز گذشته یک پرواز آمریکایی به علت نزاع بر سر خم‌کردن صندلی در میانه راه فرود آمده است

برای دومین بار در یک هفته گذشته، نزاع دو مسافر بر سر خم‌کردن صندلی، یک پرواز خطوط هوایی آمریکا را ناچار به فرود اضطراری کرد.

آن طور که گزارش شده، ماموران حراست پرواز و خدمه پرواز آمریکن ایرلاینز که از شهر میامی راهی پاریس بوده است، تلاش کرده‌اند به مشاجره میان یک مرد ۶۱ ساله فرانسوی و زنی که در صندلی پشتی او نشسته بوده خاتمه دهند اما با ادامه نزاع، خلبان بنا بر مقررات ناچار شده است با تغییر مسیر در فرودگاه بوستون هواپیما را بر زمین بنشاند.

پلیس، ادموند الکسندر را به اتهام اختلال در انجام وظیفه ماموران پرواز بازداشت کرده است.

بنا بر گزارش پلیس، گویا ماجرا از آنجا آغاز شده است که آقای الکسندر به خم شدن صندلی مقابلش توسط یک مسافر زن، اعتراض می‌کند.

سپس ماموران پرواز تلاش می‌کنند او را آرام کنند اما او بیشتر عصبانی می‌شود و حتی بازوی یکی از ماموران را می‌گیرد.

این رویداد مشابه نمونه دیگری است که چند روز پیش در پرواز خطوط هوایی یونایتد ایزلاینز اتفاق افتاد و به فرود اضطراری یک پرواز داخلی در شیکاگو انجامید.بیشتر بخوانید.

در آن واقعه، آقایی که از وسیله جدیدی به نام "محافظ زانو" استفاده کرده بود با اعتراض مسافر زنی که در صندلی جلویی نشسته بود روبرو شد اما حاضر نشد "محافظ زانو" را از پشتی صندلی جلویی خود باز کند و با ادامه نزاع، خلبان ناچار شد به جای ادامه مسیر از نیوآرک به دنور، هواپیما را در شیکاگو بر زمین بنشاند.

در چند سال گذشته و پس از آغاز بحران جهانی اقتصاد، بسیاری از خطوط هوایی فاصله میان صندلی‌های هواپیما را کمتر کرده‌اند تا با زیادتر کردن تعداد ردیف‌ صندلی‌ها، بلیط بیشتری بفروشند. این موضوع با اعتراض بسیاری از مسافران همراه بوده که اغلب از کافی نبودن فاصله میان زانوی خود و صندلی جلویی ناراضی‌اند.

مطالب مرتبط