'بهره‌کشی جنسی' توسط یک فرقه مذهبی یهودی در اسرائیل

اتومبیل پلیس اسرائیل حق نشر عکس AFP
Image caption پلیس اسرائیل می‌گوید بازداشت باند فحشا نتیجه چهار ماه تحقیقات مخفی بوده است

رسانه های اسرائیل از دستگیری اعضای باندی از اعضای یک فرقه یهودی به نام "منتظران مسیح" خبر داده اند که زنان یهودی را به برقراری رابطه جنسی با مردان غیر یهودی مجبور می‌کرده‌اند.

در همین ارتباط، دو مرد و دو زن به اتهام "بهره‌کشی جنسی" بازداشت شده‌اند.

پلیس می‌گوید زنان قربانی‌ با شستشوی مغزی به این باور می‌رسیدند که داشتن رابطه جنسی با افراد غیر یهودی " قوم یهود را حفظ می‌کند و باعث رستگاری می‌شود".

بنا به گفته پلیس اسرائیل، اعضای باند این زنان را به الکل و مواد مخدر معتاد می‌کردند و این زنان تحت تاثیر مواد مخدر و الکل تن به رابطه جنسی می دادند.

آریک مردخای، رئیس تحقیقات پلیس به روزنامه هاآرتص گفته که این باند، پانزده زن را به کار گماشته بود که بعضی از آنها احتمالا زیر سن قانونی بوده اند.

"مراجعین" این زنان که از آنها پول دریافت می‌شده نیز، فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و کارگران خارجی ساکن تل‌آویو بوده اند.

نام هیچ یک از متهمان منتشر نشده اما گفته می‌شود که این باند از یک یک مرد ۶۰ ساله و یک زن ۴۰ ساله از کرانه باختری، یک مرد ۴۷ ساله ساکن شهر اشکلون و یک زن ۳۹ ساله از بیت‌المقدس تشکیل شده است.

بازداشت‌ها نتیجه چهار ماه تحقیقات مخفی بوده و گفته شده که فعالیت پلیس، با انتشار گزارش هایی در باره "فرقه منتظران مسیح" شدت گرفته است.

پلیس اسرائیل در جریان تحقیقات دریافته که این باند، در سراسر اسرائیل فعال بوده است.