درخواست دو روحانی بریتانیا از داعش برای آزادی یک گروگان‌ بریتانیایی

حق نشر عکس b
Image caption آلن هینینگ در دسامبر سال گذشته در سوریه به اسارت درآمد

دو تن از روحانیون سرشناس در بریتانیا از گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، درخواست کرده‌اند تا آلن هینینگ، شهروند بریتانیایی را که توسط این گروه گروگان گرفته شده، آزاد کنند.

شکیل بیگ و حسام حداد در یک نوار ویدئویی که از طریق سایت یوتیوب منتشر شده، گفته‌اند که دلیلی برای به اسارت گرفتن آلن هینینگ وجود ندارد.

آقای هینینگ، ۴۷ ساله که راننده تاکسی بود، در دسامبر سال گذشته به هنگام تحویل کمک‌های انساندوستانه در سوریه به اسارت این گروه درآمد.

این دو روحانی تاکید کرده‌اند که براساس "قوانین اسلامی به اسارت گرفتن این فرد حرام است."

این دو روحانی افزوده‌اند که هدف این نوار ویدئویی پیکارجویان وابسته به داعش در عراق و سوریه و حامیان آنها در بریتانیا بوده است.

در این نوار ویدئویی به جان کنتلی، خبرنگار بریتانیایی که توسط گروه داعش گروگان گرفته شده، اشاره ای نشده است.

به گفته خبرنگار بی بی سی این دو روحانی به دلیل ارائه تصویری محافظه کارانه از اسلام، در زمره چهره های جنجالی بشمار می روند.

در اوایل هفته جاری، بیش از یکصد سازمان و روحانی مسلمان بریتانیایی نفرت و انزجار خود را نسبت به کشتن بی دلیل دیوید هینس، یکی دیگر از امدادگران بریتانیایی و تهدید به قتل آلن هینینگ اعلام کردند.

گروه موسوم به دولت اسلامی در هفته‌های اخیر چندین گروگان خود، از جمله دو خبرنگار آمریکایی، سربازان لبنانی و یک امدادگر بریتانیایی را سر بریده و ویدئوهای مربوط به آنها را منتشر کرده است.

مطالب مرتبط