اسکار پیستوریوس به دادگاه صدور حکم می‌رود

حق نشر عکس AFP
Image caption این احتمال وجود دارد که پیستوریوس به زندان محکوم نشود

اسکار پیستوریوس، دونده اهل آفریقای جنوبی و قهرمان سابق پارالمپیک، امروز (دوشنبه، ۱۳ اکتبر) در دادگاه صدور محکومیتش حضور می‌یابد.

ماه گذشته تزوکیله مسیپا، قاضی دادگاه در پرتوریای آفریقای جنوبی او را از اتهام قتل عمد ریوا استین‌کمپ، دوست دخترش تبرئه کرد و گفت که او دوست دخترش را در پی یک "بی توجهی" کشته است، چون فکر می کرده کسی که در دسشتویی خانه اش هست، "دزد" بوده است.

حکم قتل غیرعمد در آفریقای جنوبی ممکن است تا ۱۵ سال زندان داشته باشد. اما این احتمال نیز وجود دارد که پیستوریوس به زندان محکوم نشود و فقط محکوم به پرداخت جریمه نقدی شود.

ریوا استین‌کمپ در ساعات اولیه روز ولنتاین سال گذشته با شلیک چهار گلوله (که سه تای آنها بر بدن او نشست) در دستشویی خانه اسکار پیستوریوس به قتل رسید.

خبر به قتل رسیدن خانم استین‌کمپ و دستگیری قهرمان ملی آفریقای جنوبی بسیاری از اهالی این کشور را حیرت زده کرد.

اسکار پیستوریوس با استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن در رقابت‌های دو و میدانی پارالمپیک ۲۰۰۴ آتن شرکت کرد و در سه رشته ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر رکورد دار جهان است.

او در دفاع از خودش گفته بود که اشتباهی و به تصور این‌که دزدی وارد خانه‌اش شده و در داخل دستشویی است شلیک کرده و غافل از این که دوست دخترش پشت در توالت قرار دارد او را هدف قرار داده است.

مطالب مرتبط