اتحادیه اروپا: ۳۰ هزار نفر قربانی قاچاقچیان انسان شده‌اند

حق نشر عکس AFP
Image caption بیش از سی هزار قربانی قاچاق انسان در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا با انتشار گزارشی گفته است که در سال گذشته میلادی، نام بیش از ۳۰ هزار نفر به عنوان قربانی قاچاق انسان در کشورهای اتحادیه ثبت شد.

در میان قربانیان قاچاق انسان، بیش از یک هزار کودک نیز وجود داشتند که قاچاقچیان انسان به منظور بهره‌برداری جنسی، آنان را به کشورهای اروپایی منتقل کرده بودند.

سیسیلیا مالمستورم، مسئول امور داخلی اتحادیه اروپا گفته است که برای مقابله با این پدیده به اقدامات بیشتری، چه در سطح اتحادیه اروپا و چه درون مرزهای کشورهای عضو نیاز است.

خانم مالمستورم از قاچاق انسان به عنوان "تجارت برده در عصر حاضر" نام برده و ادامه آن را ننگ‌آور توصیف کرده است.

وی گفت که امروزه بیش از ۳۰ هزار مرد، زن و کودک برخلاف میل خود تحت تسلط افراد دیگری هستند و در شرایطی دردناک در معرض استثمار قرار می‌گیرند.

این گزارش یه عنوان یک تحول مثبت می افزاید که مسئولان امور قاچاق انسان نسبت به گذشته کارآیی بیشتری در کشف و رسیدگی به این وضعیت دارند.

حق نشر عکس EPA
Image caption مسئول امور داخلی اتحادیه اروپا از "تجارت برده در عصر حاضر" سخن گفته است

به عنوان مثال، ماموران امور مهاجرت در مبادی وروی کشورها بهتر از گذشته می‌توانند قربانیان قاچاق انسان را تشخیص دهند.

قربانیان قاچاق انسان معمولا شهروندان کشورهای توسعه نیافته هستند که به امید یافتن زندگی بهتر در کشورهای پیشرفته جهان، دست به مهاجرت غیرقانونی می‌زنند.

قاچاقچیان انسان با وعده رساندن آنان به مقصد و در برابر دریافت پول، آنان را به شکل‌های مختلف جابجا می‌کنند که گاه حتی به مرگ آنان منجر می‌شود. در مواردی نیز قاچاقچیان انسان این افراد را، که پول خود را از دست داده و اجازه کار قانونی هم ندارند، به انجام کارهای سخت در برابر دستمزد اندک یا خودفروشی مجبور می‌کنند.

مطالب مرتبط