داعش دوباره کوبانی را زیر آتش گرفت

حق نشر عکس Reuters
Image caption شهر کوبانی یک هفته پیش در آستانه سقوط قرار داشت اما مقاومت نیروهای کرد، شبه‌نظامیان داعش را مجبور به عقب‌نشینی کرد

گزارش‌ها از شمال سوریه حاکی است که شنبه شب و صبح یکشنبه شهر کوبانی در مرز ترکیه صحنه شدیدترین درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و نیروهای مدافع شهر بوده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که داعش ده‌ها خمپاره به سوی بخشی از شهر که در اختیار یگان های مدافع خلق (نیروی نظامی کردهای سوریه) پرتاب کرده که بعضی از آنها به داخل خاک ترکیه اصابت کرده است.

نبرد بر سر کوبانی از دو ماه پیش شدت گرفته و فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است.

حدود یک هفته پیش و هم‌زمان با تشدید حملات داعش، شهر در آستانه سقوط قرار گرفت، اما بعد از چند روز مقاومت نیروهای کرد با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا، شبه‌نظامیان دولت اسلامی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

یک روزنامه‌نگار از داخل شهر کوبانی به رویترز گفت که شنبه شب شدیدترین درگیری‌ها در طول یک هفته گذشته رخ داده و نیروهای داعش از سه جهت مختلف شهر را گلوله‌باران کرده‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن که یک گروه مخالف حکومت بشار اسد است، گزارش داده که شبه‌نظامیان دولت اسلامی با خوردروهای بمب‌گذاری‌شده به مواضع نیروهای کرد حمله کرده و تلفاتی را به جا گذاشته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که بنا بر اطلاعاتی که از منابع بیمارستانی منطقه دریافت کرده، در طی دو روز گذشته ۷۰ پیکارجوی داعش کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط