قرنطینه مسافران غرب آفریقا در ایالات نیوجرسی و نیویورک

فرمانداران دو ایالت نیوجرسی و نیویورک در آمریکا دستور داده‌اند که تمام مسافرانی که از کشورهای غرب آفریقا وارد این دو ایالت می‌شوند و با بیماران مبتلا به ابولا تماس داشته‌اند، به مدت ۲۱ روز در قرنطینه قرار بگیرند.

تصمیم این دو فرماندار به طور هم‌زمان و یک روز پس از آن اعلام شد که یک پزشک پس از بازگشت از گینه به آمریکا، علائم بیماری ابولا را از خود نشان داد و مشخص شد که به این بیماری مبتلا شده است.

ساکنان شهر نیویورک ابراز نگرانی کرده‌اند که این پزشک پیش از آنکه مشخص شود به ابولا مبتلا شده، از وسائل نقلیه عمومی شهر استفاده کرده و به چند رستوران نیز رفته است.

در همین حال مقامات کشور مالی مرگ اولین بیمار مبتلا به ابولا در این کشور را که یک دختربچه دو ساله بود، تایید کرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید این دختربچه در حالی که علائم بیماری را داشته، با یک اتوبوس مسیری به طول صدها کیلومتر را در مالی طی کرده و بیش از ۴۰ نفر که گفته می شود با او در تماس بوده اند، اکنون تحت قرنطینه قرار گرفته اند.

این دختربچه دو ساله، نخستین مورد تایید شده ابولا در کشور مالی بود.

مادر این بچه در کشور گینه که با بحران ابولا مواجه است، درگذشته بود و بعد از به خاک سپرده شدن مادر، مادربزرگ بچه او را همراه خود به مالی آورده بود.

خبرنگار بی بی سی در زمینه مسائل بهداشتی آفریقا می‌گوید ممکن است یافتن دیگر کسانی که با این بچه در تماس بوده‌اند، خیلی دشوار باشد.

درجه حرارت بدن افرادی که از کشور گینه به مالی سفر می‌کنند، هنگام ورود اندازه‌گیری می‌شود.

مطالب مرتبط