پدر یکی از مقتولان جنایت هنک کنگ خواستار برگرداندن جسد دخترش شد

حق نشر عکس liliek darmawan
Image caption آقای کالیمان از مقامات خواسته است که هر چه زودتر جسد دخترش را برگردانند

پدر یکی از زنانی که اجسادشان در هنگ کنگ در آپارتمان یک بانکدار بریتانیایی کشف شد، گفته است که از شنیدن خبر قتل بی‌رحمانه وی حیرت زده شده است.

احمد کالیمان به بخش اندونزی بی بی سی گفت: "به من گفتند او را کشته اند، اعضای بدنش را قطع کرده اند و داخل چمدان گذاشته اند. آخر چه می توان کرد، تقدیر همین بوده."

سومارتی نینگسیه ۲۳ ساله یکی از زنانی بود که جسدش روز شنبه در آپارتمان روریک جاتنگ، بانکدار بریتانیایی پیدا شد.

آقای جاتنگ روز دوشنبه در دادگاه حاضر و در مورد قتل دو زن تفهیم اتهام شد.

در برخی گزارش ها آمده که این زنان در زمان مرگشان کارگر جنسی بوده اند، اما تصور می شود که دست کم یک تن از آنان قبلا در هنگ کنگ کارگر خانگی بوده است.

آقای کالیمان از روستایش در جاوای مرکزی به بخش اندونزی بی بی سی گفت که معتقد است قاتل دخترش باید به اعدام محکوم شود. وی همچنین خواستار بازگرداندن جنازه دخترش به خانواده او شد.

"من از دولت اندونزی درخواست دارم برایم در برگرداندن جسد دخترم کمک کند. او تبعه اندونزی بود. لطفا کمک کنید هر چه زودتر جسدش برگردانده شود."

والدین خانم نینگسیه می گویند که اواخر روز دوشنبه از مرگ او اطلاع یافتند، یعنی سه روز پس از آن که خبر این قتل ها انتشار یافت. به گفته آنها، او حدود دو ماه پیش با روادید توریستی به هنگ کنگ رفته و آخرین تماسشان روز ۱۵ اکتبر بوده است.

آقای کالیمن گفت: "او به من زنگ زد و از احوال خانواده پرسید. سومارتی همچنین گفت ۲ نوامبر به اندونزی بر می گردد. زمانی که دیدم برنگشت برایش پیامک فرستادم، اما فرستاده نشد."

وی معتقد است که او در رستوران کار می کرده است.

یکی از دوستان این دو قربانی به بخش اندونزی بی بی سی در مورد سننگ موجارسی، مقتول دوم که از او به اسم جسی نیز نام برده شده، جزئیات بیشتری ارائه داده است.

حق نشر عکس epa
Image caption روریک جاتنگ با دستان بسته به ساختمان دادگاه رسید

این فرد که در بالی نظافتچی است گفت: "زمانی بار اول جسی را در هنگ کنگ دیدم او به عنوان کارگر جنسی کار می کرد."

این خانم افزود: "جسی نمی خواست کارگر جنسی باشد، همچنین دختر دوم. اما جسی به پول نیاز داشت تا برای خانواده اش در اندونزی بفرستد و در ساختن خانه برای مادرش کمک کند."

روز دو شنبه آقای جاتنگ ۲۹ ساله در جلسه کوتاه دادگاه ظاهر شد. وقتی از او پرسیده شد آیا اتهامات علیه خود را درک می کند، او پاسخ داد: "بله".

او یک هفته پیش از کار در بانک آمریکایی مریل لینچ استعفا داد.

آقای جاتنگ در یک پیام که در پاسخگوی خودکار ایمیل رسمی اش گذاشته بود، نوشته است: "من خارج از دفتر هستم. برای همیشه. برای کارهای فوری، یا در واقع هر گونه کاری لطفا با کسی تماس بگیرید که یک روان پریش دیوانه نیست."

گفته می شود که او فارغ التحصیل دانشگاه کمبریج است. کالج وینچستر، مدرسه شبانه روزی مستقل در همپشایر تایید کرده که وی دانشجوی این موسسه بوده است.

پلیس هنگ کنگ می گوید که در آپارتمان او چاقویی را پیدا کرده اند.

این ساختمان که در یک منطقه اعیان نشین واقع است، محل سکونت بسیاری از افراد حرفه ای است که در موسسات مالی کار می کنند.

آقای جاتنگ ساعت ۰۳:۴۲ بامداد روز شنبه از پلیس خواست که به آپارتمان او بروند و پلیس در بازرسی از این آپارتمان با جسد دو مقتول مواجه شد.

مطالب مرتبط