حمله به چند اسرائیلی با چاقو یک کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس Reuters
Image caption محل حمله به سرباز اسرائیلی در تل‌آویو

ساعاتی بعد از حمله به یک سرباز اسرائیلی در تل‌آویو، سه اسرائیلی دیگر در کرانه باختری با چاقو هدف حمله قرار گرفتند که یکی از آنها کشته شد.

حمله دوم در شهرک‌ یهودی‌نشین الون شوات در کرانه باختری رخ داد که در آن یک زن اسرائیلی جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر زخمی شدند.

فرد مهاجم که گفته شده فلسطینی است، ابتدا تلاش کرده با خودرو عابران را زیر بگیرد اما بعد از برخورد با دیوار از ماشین پیاده شده و با چاقو به کسانی که در ایستگاه اتوبوس بودند، حمله کرده است.

او در نهایت هدف حمله هدف شلیک گلوله قرار گرفته و با وضعی وخیم به بیمارستان منتقل شده است.

پیش از آن پلیس یک فلسطینی را به اتهام حمله‌ای مشابه به یک سرباز اسرائیلی در یک ایستگاه قطار در تل‌آویو دستگیر کرده بود.

به گفته پلیس این سرباز در اثر ضربه چاقو به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

فردی که در ارتباط با این حمله دستگیر شده اهل نابلس در بخش اشغالی کرانه باختری است.

این حملات در حالی انجام شده که در چند هفته گذشته تنش و خشونت در بیت‌المقدس شرقی و مناطق عرب‌نشین اسرائیل به شدت بالا گرفته است.

روز چهارشنبه گذشته ۵ نوامبر یک راننده فلسطینی در بیت المقدس شرقی با اتومبیل خود را به میان عابران رفت. در این حادثه یک پلیس اسرائیلی کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. ضارب هم در تیراندازی پلیس کشته شد.

در پی این حادثه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دستور تخریب تعدادی از خانه‌های فلسطینیان در بیت‌المقدس شرقی را صادر کرد.

آقای نتانیاهو گفته تدابیر امنیت تازه‌ای را برای جلوگیری از تکرار "حملات تروریستی" اخیر در نظر خواهد گرفت.

پیش از آن هم فیلمی منتشر شد که نشان می‌داد پلیس اسرائیل به یک مرد جوان عرب که به شیشه خودروی پلیس مشت می‌زده، شلیک کرده و او را کشته است.

انتشار این فیلم باعث شد موج اعتراض فلسطینی ها که در چند هفته اخیر به دلیل ادامه شهرک‌سازی‌ها و همین طور محدودیت دسترسی به محوطه مسجد الاقصی در جریان بود، شدت پیدا کند.

مطالب مرتبط