نخستین حمله هواپیمای بدون سرنشین بریتانیایی در عراق

حق نشر عکس RAF Reaper DoD
Image caption وزارت دفاع مشخص نکرده چند فروند از جنگنده‌های بدون سرنشین آر.ای.اف ریپر را از افغانستان به سوی عراق راونه کرده است

وزارت دفاع بریتانیا می‌گوید برای نخستین بار یک هواپیمای بدون سرنشین این کشور در عراق عملیات هوایی انجام داده و به مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) حمله کرده است.

به گزارش وزارت دفاع بریتانیا، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین از نوع آر.آی.اف ریپر در روزهای آخر هفته گذشته به همراه دیگر جنگنده های ائتلاف در حوالی شهر بیجی به داعش حمله کرده است.

بریتانیا یکی از چهل کشوری است که در قالب ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا در عراق علیه گروه موسوم به دولت اسلامی وارد جنگ شده است.

بریتانیا، پس از آن که پارلمان این کشور مشارکت در جنگ علیه دولت اسلامی در عراق را تایید کرد نخستین حمله هوایی را توسط جنگنده‌های خود در روز سی‌ام سپتامبر گذشته انجام داد اما هواپیماهای بدون سرنشین این کشور برای نخستین بار است که در روزهای گذشته وارد عمل شده‌اند.

جاناتان بی‌یل، گزارشگر نظامی بی‌بی‎سی می‌گوید این نخستین بار است که از این نوع هواپیمای بدون سرنشین در یک حمله هوایی واقعی استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط