پیکارجویان بوکو حرام ۵۰ نفر را در شمال شرق نیجریه کشتند

حق نشر عکس AFP
Image caption بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ با دولت نیجریه در جنگ است. گفته می‌شود طی سال جاری میلادی، حدود ۲۰۰۰ غیرنظامی در این خشونت‌ها کشته شده‌اند

گزارش‌ها از شمال شرق نیجریه حاکی است پیکارجویان اسلامگرای بوکوحرام دست به حمله بزرگ دیگری زده‌ که در جریان آن دست‌کم ۵۰ نفر کشته شده‌اند.

گفته شده که حملات روزهای اخیر این گروه دست کم یکصد کشته برجای گذاشته است.

در همین رابطه یکی از رهبران محلی در استان "بورنو" گفته است که پیکارجویان بوکوحرام نزدیک به پنجاه ماهی‌فروش را در نزدیکی دهکده‌ای در دریاچه چاد به قتل رساندند.

براساس گزارش‌ها شماری از پیکارجویان بوکوحرام راه ارتباطی نیجریه به کشور چاد را در نزدیکی دهکده "دوگان باگاه" مسدود کرده و گروهی پنجاه نفره از ماهی فروشان را در مسیرشان به چاد برای خرید ماهی کشتند.

براساس گزارش‌های دریافتی، در حمله دیگری که چهارشنبه گذشته (۱۹ نوامبر) بوقوع پیوست دست کمک پنجاه نفر در نزدیکی مرز با کامرون کشته شدند.

افزایش حملات بوکوحرام، وضعیت ماهیگیری و کشاورزی در طول ساحل چاد را مختل کرده است.

در دسامبر سال گذشته دست‌کم هفت ماهیگیر در این منطقه به دست نیروهای بوکوحرام کشته شدند.

در ماه اوت گذشته اسلامگرایان بوکو حرام با حمله به دهکده "دوگان باگاه" ۹۷ نفر را ربوده و ۲۸ روستایی را به قتل رساندند.

گروه اسلام‌گرای بوکوحرام، که نام رسمی آن به عربی "جماعة أهل السنة للدعوة والجهاد" است، بیش از یک دهه است که در شمال شرقی نیجریه و شمال کامرون و نیجر فعالیت می‌کند.

بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ با دولت نیجریه در جنگ است. گفته می‌شود طی سال جاری میلادی، حدود ۲۰۰۰ غیرنظامی در این خشونت‌ها کشته شده‌اند.