شرکت‌های بیمه بریتانیا از پرداخت هزینه باج دادن به آدم‌ربایان منع می‌شوند

حق نشر عکس .
Image caption ترزا می، وزیر کشور بریتانیا امیدوار است طرح جدید خانواده ها را از پرداخت باج به آدم‌ربایان بازدارد

دولت بریتانیا طرح جدیدی را ارائه داده است که بر اساس آن شرکت‌های بیمه این کشور از پوشش دادن هزینه باج دادن به گروه‌های تروریستی و آدم ربا منع می‌شوند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا ضمن اعلام این موضوع گفت که دولت بریتانیا امیدوار است این اقدام خانواده‌ها را از پرداخت باج به آدم ربایان در ازای آزادی اقوام خود باز دارد.

مقامات بریتانیایی بر این باورند که گروه دولت اسلامی (داعش) با آدم ربایی و باجی که در ازای آزادی گروگان‌ها می گیرد، بخشی از هزینه عملیات خود را تامین می‌کند.

طرح جدید تنها یکی از تدابیری است که دولت بریتانیا در واکنش به تهدیدی که از سوی گروه‌های تروریستی وجود دارد در نظر گرفته است.

دولت بریتانیا در اوایل سال جاری اعلام کرد که به دلیل تحولات عراق و سوریه، سطح هشدار تروریستی در این کشور را از "قابل ملاحظه" به "جدی" افزایش داده است.

خانم می امروز دوشنبه ۲۴ نوامبر جزییات لایحه "امنیت و مبارزه با تروریسم" را در جلسه ای که به همین مناسبت در وزارت کشور برگزار شد مطرح کرد.

این لایحه قرار است طی همین هفته به پارلمان کشور ارائه شود و دولت امیدوار است که بتواند به روند تصویب آن در پارلمان تسریع بخشد.

در طول هفته اخیر با طرحی که با ابتکار پلیس بریتانیا به اجرا درآمد، بیش از سه هزار نیروی پلیس اقدام به ارتقای سطح آگاهی عموم مردم در مورد مبارزه با تروریسم کردند.

آنها با بیش از ۶۰۰۰ نفر از در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید، سینما و مزارع در سراسر بریتانیا درباره آنکه مردم چگونه می توانند در راستای مبارزه با تروریسم کمک کنند، صحبت کردند.