"رای هیات منصفه فرگوسن 'غیرمنصفانه' است"

حق نشر عکس Getty
Image caption ال شارپتون از رهبران فعال در حقوق مدنی در کنفرانس خبری خانواده براون گفت تصمیم دادستان برای اعلام رای هیئت منصفه در شامگاه دوشنبه "غیرمسئولانه" بوده است.

وکلای خانواده خانواده مایکل براون،جوان سیاهپوستی که به دست پلیس کشته شده رای هیات منصفه مبنی بر صدور قرار منع تعقیب پلیس را محکوم کردند و آن را "غیرمنصفانه" دانستند.

بنیامین کرامپ، وکیل خانواده مایکل براون، یک روز پس از اعلام رای هیات منصفه روند رسیدگی به پرونده را 'ناکارآمد' خواند.

کشته شدن مایکل براون در نهم اوت گذشته در شهر فرگوسن در ایالت میسوری موجی از اعتراض‌ها را به دنبال داشت.

یک فرمانده پلیس گفته است منطقه سن لوئیس تاکنون شاهد خشونت‌هایی به شدت آنچه که دوشنبه شب پس از رای هیئت منصفه رخ داد، نبوده است.

بیش از ۸۰ نفر در جریان شورش‌ در مناطق مختلف سن لوئیس بازداشت شده‌اند. اتهام ۶۱ نفر از بازداشت شدگان در خود فرگوسن، سرقت و تعدی به املاک دیگران بوده است.

ال شارپتون از رهبران فعال در حقوق مدنی در کنفرانس خبری خانواده براون گفت تصمیم دادستان برای اعلام رای هیئت منصفه در شامگاه دوشنبه "غیرمسئولانه" بوده است.

آقای شارپتون گفت که هیئت منصفه "قلب ما را شکست" با این حال او وعده داد که "برای بالا بردن سطح پاسخگویی پلیس آمریکا خواهد جنگید."

او گفت که خانواده فرگوسن برای تصویب قانونی موسوم به "قانون مایکل براون" تلاش خواهند کرد که بر اساس آن پوشیدن لباس‌های مجهز به دوربین برای ماموران پلیس اجباری شود."

شامگاه دوشنبه، هیئت منصفه ویژه دادگاهی در ایالت میسوری آمریکا اعلام کرد علیه یک افسر پلیس که به قتل یک نوجوان سیاه‌پوست متهم شده، اعلام جرم نخواهد کرد.

بعد از اعلام تصمیم هیئت منصفه، اعتراض‌ها آغاز و به سرعت به خشونت کشیده شد.

فروشگاه‌ها غارت و تعداد زیادی ساختمان و خودرو به آتش کشیده شد.

رابرت مک کالک، دادستان ایالت میسوری گفته است که این تصمیم در پی بررسی دقیق همه شواهد اتخاذ شده است.

مایکل براون که ۱۸ سال سن داشت در نهم اوت به وسیله دارن ویلسون، از ماموران سفید پوست پلیس در فرگوسن کشته شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بعد از اعلام تصمیم هیئت منصفه گفت این که عده‌ای از این تصمیم خشمگین شوند، قابل درک است، اما از معترضان خواست که آرامش خود را حفظ کنند.

مطالب مرتبط