اسرائیل 'شبکه ۳۰ نفره وابسته به حماس' را بازداشت کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption به گفته این مقامات یک استادیوم فوتبال و یک شبکه قطارهای شهری در بین اهداف این گروه قرار داشته است

مقامات امنیتی اسرائیل می‌گویند که یک شبکه وابسته به حماس را در کرانه باختری رود اردن در هم شکسته‌اند. آنها می‌گویند اعضای این شبکه درصدد بوده حملاتی را علیه چند هدف در بیت‌المقدس انجام دهد.

بنا به گفته مقام‌های اسرائیلی یک استادیوم فوتبال و شبکه قطارهای شهری در بین اهداف این گروه قرار داشته است.

سرویس اطلاعات داخلی اسرائیل، شین‌بت، می‌گوید که بیش از ۳۰ نفر از اعضای حماس که به گفته آنها در اردن و ترکیه آموزش دیده بودند بازداشت شده‌اند.

یک سخنگوی حماس گفته است که مشخص است که با توجه به افزایش تنش‌ها در بیت‌المقدس، مقامات اسرائیل تلاش دارند تا اذهان جهانیان را منحرف کنند.

هفته گذشته دو فلسطینی به یک کنیسه در بیت‌المقدس حمله کردند که باعث کشته شدن ۵ نفر شد.

'طرح ترور وزیر خارجه اسرائیل'

چند روز پیش شین‌بت اعلام کرد که توانسته است طرح ترورآویگدور لیبرمن، وزیر خارجه آن کشور را که توسط گروهی از فلسطینیان در اوایل سال جاری میلادی طرح‌ریزی شده بود، خنثی کند.

شین‌بت افزود که در این رابطه اعضای یک گروه وابسته به حماس را دستگیر کرده که قصد داشتند با نارنجک انداز خودروی آقای لیبرمن را هدف قرار دهند.

به گفته نیروهای امنیتی اسرائیل طراحان این سوءقصد داشتند زمانی که آقای لیبرمن از دفتر کارش در بیت المقدس به خانه‌اش در کرانه باختری می‌رود، خودروی حامل او را با نارنجک هدف قرار دهند.

براساس گزارش سرویس داخلی اسرائیل، سه تن از طراحان این نقشه ترور که از اعضای حماس هستند به دست داشتن در این طرح اعتراف کرده‌اند.

به گفته شین‌بت دستگیرشدگان گفته‌اند که امیدوار بودند با این اقدام به جنگ هفت هفته‌ای در غزه که در ماه ژوئیه آغاز شد، پایان دهند.