افراد هم‌نام رهبر کره شمالی، باید نامشان را عوض کنند

حق نشر عکس Getty
Image caption کسی نباید هم‌نام کیم جونگ اون باشد

کره شمالی دستور داده است که هر کس که هم‌نام کیم جونگ اون، رهبر این کشور، باشد، باید نامش را عوض کند.

شبکه تلویزیونی کی بی اس و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داده‌اند که این دستور از سال ۲۰۱۱ صادر شده اما اکنون به اطلاع عموم رسیده است.

این بخشنامه می‌گوید نام رهبر کره شمالی را روی هیچ نوزادی نمی‌شود گذاشت و کسانی که پیش از این، این نام را انتخاب کرده‌اند باید شناسنامه‌هایشان را عوض کنند.

این قانون در مورد نام کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ، رهبران پیشین این کشور که پدر و پدربزرگ رهبر کنونی هستند هم لازم‌الاجرا است.

این بخشنامه می‌گوید که تغییر نام باید داوطلبانه انجام شود.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ به عنوان وارث حکومت رهبر سابق کره شمالی اعلام شد اما کسانی که همین اسم را از سال‌ها پیش برای پسرانشان انتخاب کرده بودند، از آینده خبر چندانی نداشتند.

پنهان‌کاری‌ها چنان هاله پر رمز و رازی به دور خانواده کیم پیچیده بود که مردم تا آخرین‌ روزهایی که کیم جونگ ایل حکومت می‌کرد به ندرت درباره رهبر کنونی کره شمالی چیزی می‌دانستند.

او کوچک‌ترین پسر خانواده بود و حتی کسانی که خانواده رهبر را می‌شناختند، بعید می‌دانستند که او وارث حکومت این کشور شود.

چارلز اسکانلون، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید داشتن نام مشابه با حاکم در سلسله پادشاهی چین باستان و همسایه‌های این کشور که پیرو مکتب کنفوسیوس بودند، ممنوع بوده است.

علیرغم شعارهای انقلابی در کره شمالی، اعضای خاندان حاکم بر این کشور از مردم توقع احترامی را دارند که در زمان های دور، مختص امپراطورها بود.

مطالب مرتبط