اوباما در پی گلودرد مزمن برای معاینه به بیمارستان رفت

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption یکی از ناراحتی‌های آقای اوباما ترش‌کردن یا رفلاکس معده عنوان شده است

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، پس از "چند هفته گلودرد مزمن" برای انجام آزمایش های پزشکی به بیمارستان رفته است.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که روز شنبه در مراجعه کوتاه آقای اوباما به بیمارستان، از او آزمایش اندوسکوپی با فیبر نوری و سی‌تی‌ اسکن به عمل آمده است.

یکی از ناراحتی‌های آقای اوباما که او را راهی بیمارستان کرد، رفلاکس معده یا ترش کردن عنوان شده که بیماری شایعی است و در آن اسید معده با بالا رفتن به سوی گلو باعث سوزش حنجره می شود.

دکتر رانی جکسون، پزشک آقای اوباما، گفته است آزمایش اندوسکوپی اولیه نشان داد که "بافت نرم پشت حنجره متورم شده" و به همین سبب او تصمیم گرفت تا برای اطمینان خاطر آزمایش سی‌تی‌اسکن هم بر رئیس جمهوری انجام شود.

به گفته دکتر جکسون، نتیجه آزمایش سی‌تی‌ اسکن عادی بوده و آقای اوباما تحت درمان رفلاکس معده قرار می گیرد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، گفته است برنامه ریزی سریع برای انجام آزمایش سی‌تی‌اسکن به خاطر "راحتی رئیس جمهوری صورت گرفته و هیچ موضوع اورژانسی مطرح نبوده است."

مراجعه آقای اوباما به بیمارستان اندکی نامعمول است زیرا گروه پزشکی کاملی همیشه در کاخ سفید در اختیار روسای جمهوری آمریکاست.

موضوع سلامت روسای جمهوری و نامزدهای این مقام همواره توجه گسترده رسانه های آمریکایی را به خود جلب می کند.

نامزدهای مقام ریاست جمهوری و معاونت رئیس جمهوری در آمریکا اغلب پرونده پزشکی و یا نامه ای از پزشک خود را در اختیار رسانه ها قرار می دهند تا وضعیت سلامتی خود را نشان دهند.

مطالب مرتبط