موسسه خیریه اسلامی در بریتانیا ارتباط با تروریسم را رد کرد

حق نشر عکس AFP
Image caption سازمان اسلامی اعانه جهانی در زمینه پروژه‌های بهداشتی، آموزشی و کمک به کودکان یتیم فعالیت دارد

یک موسسه خیریه بریتانیایی که به تامین مالی سازمان های تروریستی متهم شده بود، گفته است که پس از حسابرسی فعالیت های این سازمان در مناطق اشغالی فلسطین هیچ مدرکی برای اثبات این اتهام بدست نیامده است.

اولین بار اسرائیل در اوایل سال جاری ادعا کرد که موسسه اسلامی اعانه جهانی که بزرگترین سازمان خیریه اسلامی بریتانیا است، به گروه فلسطینی حماس کمک مالی می کند.

اسرائیل و تعدادی دیگر از کشورها، حماس را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده اند.

این سازمان خیریه ادعاهای مطرح شده از سوی اسرائیل و همچنین امارات متحده عربی را در این باره رد کرده و برای رسیدگی به فعالیت هایش در کرانه باختری یک شرکت حسابرسی بین المللی را استخدام کرد.

این سازمان نامی از شرکت حسابرسی نبرده و گفته است که به دلیل "حساسیت ها در منطقه" موافقت کرده که نام این شرکت حسابرسی را فاش نکند.

تاکنون نه وزارت دفاع اسرائیل و نه سفارت اسرائیل در بریتانیا اظهار نظری دراین باره نکرده اند.

دولت بریتانیا که سال گذشته حدود پنج میلیون دلار به این سازمان کمک مالی کرد، گفته است که دلیلی ندارد که به حمایتش از از این سازمان ادامه ندهد.

این سازمان خیریه با سازمان های بین المللی نظیر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) و برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد، همکاری دارد.

سازمان اسلامی اعانه جهانی که اولین بار فعالیت هایش را ۳۰ سال پیش در شهر بیرمنگام بریتانیا آغاز کرد، در بیش از ۴۰ کشور جهان فعالیت دارد.

این موسسه اولین بار توسط گروهی از دانشجویان ایجاد شد.

سازمان اسلامی اعانه جهانی در زمینه پروژه های بهداشتی، آموزشی و کمک به کودکان یتیم فعالیت دارد.