زنی در عربستان در حال تماشای مسابقه فوتبال دستگیر شد

حق نشر عکس Youtube
Image caption زنان در عربستان اجازه ندارند به تماشای مسابقات ورزشی مردان بروند

پلیس عربستان از دستگیری زنی خبر داده است که با لباس مبدل برای تماشای مسابقه فوتبال لیگ حرفه‌ای این کشور وارد ورزشگاهی در جده شده بود.

این زن که هویتش فاش نشده روز جمعه برای تماشای مسابقه فوتبال بین تیم‌های الشباب و الاتحاد وارد ورزشگاه الجوهره شد و در جایگاه تماشاگران تیم مهمان نشست.

به نوشته روزنامه سبق چاپ عربستان، پلیس گفته این زن بلیت خود را از اینترنت خریده بود و به دلیل "لباس مردانه‌اش" توانست از بازرسی ورزشگاه عبور کند.

سخنگوی پلیس عربستان، حضور این زن را در ورزشگاه "خلاف مقررات" دانسته و گفته او "عامدانه سرش را پوشانده بود تا نیروهای امنیتی متوجه او نشوند و توجه کسی را جلب نکند."

در یوتیوب ویدئویی از این زن در حالی‌که تنها و بدور از دیگران بر سکوهای ورزشگاه نشسته و مشغول تماشای بازی است منتشر شده است.

در این ویدئو این زن با عینک، کلاه ولباس سیاه دیده می شود و یکی از تماشاگران مرد با او چند کلمه صحبت می‌کند.

پلیس عربستان در بیانیه خود به این نکته که آیا اتهامی متوجه این زن شده است یا نه اشاره نکرده اما گفت که پرونده این زن "به مقامات ذی‌صلاح ارجاع شده است."

پلیس عربستان همچنین تاکید کرد که در این باره "به تبعیت از دستورات و مقرراتی که مقامات رسمی تعیین کرده اند نیاز است."

ممنوعیت تماشای مسابقات ورزشی مردان برای زنان به جز عربستان در ایران هم اعمال می شود.

اخیرا غنچه قوامی شهروند ایرانی- بریتانیایی که برای تماشای مسابقه والیبال به ورزشگاه رفته بود دستگیر شد. خانم قوامی تقریبا سه هفته پیش آزاد شد.

مقامات ایران بارها گفته بودند که اتهامات خانم قوامی ربطی به تماشای مسابقه والیبال نداشته است.