ادامه جستجو برای پیدا کردن قاتل مسلح در فیلادلفیا

حق نشر عکس Reuters
Image caption بردلی ویلیام استونز، مظنون به قتل همسر سابق و پنج عضو خانواده اوست

پلیس آمریکا هنوز نتوانسته مرد مسلحی را که از صبح دیروز به علت خصومت خانوادگی شش نفر را به قتل رسانده ردگیری کند.

جستجوها برای یافتن بردلی ویلیام استون، ۳۵ ساله، مدارس بخش وسیعی از شمال غرب شهر فیلادلفیا را به حالت نیمه تعطیل درآورده است.

پلیس بخش مونتگامری می‌گوید این مرد ممکن است مسلح و خطرناک باشد و از مردم ناحیه خواسته از خانه خارج نشوند.

ماجرا از نخستین ساعات بامداد دیروز شروع شد. آن‌طور که از گزارش‌های پلیس بر می‌آید، بردلی استون حدود ساعت چهار صبح روز دوشنبه به خانه خواهر زن سابقش در شهر کوچک سودرتن رفته و با شلیک از فاصله نزدیک پاتریشیا فلیک را به همراه شوهر و دختر ۱۴ ساله‌شان نینا کشته است. پسر ۱۷ ساله این خانواده، آنتونی، در جریان این تیراندازی به شدت زخمی شده اما جان سالم به در برده است.

تنها نیم ساعت بعد، آقای استون به خانه مادر همسر سابقش در شهر لندزدل رفته و آنجا هم دو نفر دیگر را کشته؛ جوآنا هیل، مادر زن سابق، و مادر وی پاتریشیا هیل.

بردلی استون که پلیس مشخصات ظاهری او را موهای کوتاه با ریش و سبیل قرمز معرفی کرده، سپس به شهر کوچک هارلیزویل می‌رود و آنجا نیکل استون، همسر سابقش را هدف گلوله قرار می‌دهد. در آنجا او در حالی که دو فرزندش را از خانه نیکل خارج می‌کرده، توسط همسایه‌ها مشاهده می‌شود.

دو فرزند نیکل و بردلی کمی بعد در نزدیکی خانه مادرشان سالم پیدا می‌شوند.

آن طور که از گزارش‌ها بر می‌آید، انگیزه بردلی استون برای قتل همسر سابقش و اعضای خانواده او، به مشکلات دادگاهی که میان او و نیکل بر سر سرپرستی فرزندان‌شان وجود داشت مرتبط است.

ساعتی بعد پلیس از ماجرا خبردار می‌شود و گروه‌های تجسس، تک‌تیراندازها و کماندوهای ویژه به خیابان‌های بخش مونتگامری سرازیر می‌شوند.

آنها ابتدا خانه محل سکونت مظنون در پنزبورگ را محاصره می‌کنند اما ساعتی بعد و پس از آنها کماندوها به داخل خانه یورش می‌برند اثری از بردلی استون پیدا نمی‌کنند.

حق نشر عکس AP
Image caption پلیس هنوز نتوانسته محل اختفای آقای استونز را ردگیری کند

صبح امروز (سه‌شنبه) ساکنان محلی به پلیس خبر دادند که احتمالا بردلی را دیده‌اند که در تلاشی ناموفق می‌خواسته یک خودرو را در اختیار بگیرد.

آنها به پلیس گفتند که مظنون پس از آن که نتوانست سوار خودرو شود به سمت جنگل روانه شد.

پلیس فیلادلفیا هم اکنون جستجوی گسترده‌ای را برای یافتن بردلی ویلیامز استون ترتیب داده است. مدارس این ناحیه که در روز دوشنبه به حالت نیمه تعطیل درآمده بودند و آمد و شد به آنها به شدت کنترل می‌شد امروز هم بخش مهمی از مدارس منطقه تعطیل بودند.

پلیس از اهالی این مناطق خواسته از رفت و آمد غیرضروری اجتناب کنند. پلیس همچنان اعلام کرده دو فرزند بردلی و نیکل و همچنین همسر و فرزند فعلی مظنون تحت مراقبت پلیس قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتبط