دست کم ۳۳ نفر در اثر حمله خشونت بار 'بوکو حرام' در نیجریه کشته شده‌اند

حق نشر عکس AP
Image caption بوکو حرام چند روستا در شمال شرقی نیجریه را تحت تصرف خود درآورده است

افراد مسلح مظنون به عضویت در گروه اسلامگرای بوکو حرام دست کم ۳۳ نفر را در روستایی دوردست در شمال شرقی نیجریه کشته و ده‌ها نفر را ربوده‌اند.

یکی از کسانی که از این حمله در دهکده بینتیری جان سالم به در برد ضمن اعلام این خبر به بی‌بی‌سی گفته است که این افراد مسلح مردان جوان، زنان و کودکان را ربوده‌اند.

این حمله روز یکشنبه رخ داد اما انتشار خبر آن بعد از آن صورت پذیرفت که بازماندگان موفق شدند خود را به شهر مایدوگوری برسانند.

ساکنان دهکده به بی‌بی‌سی گفتند که افراد مسلح روز چهارشنبه سوار بر دو خودرو و بسیاری آنها با پای پیاده، به شهری در همسایگی حمله برده و بازار اصلی و بسیاری از مغازه ها و بیش از ۵۰ منزل مسکونی را به آتش کشیدند.

هیچ گروهی هنوز مسئولیت حمله را نپذیرفته است اما مقامات شبه نظامیان بوکو حرام را مسئول این حمله می‌دانند.

بازماندگان که درخواست کردند نامشان فاش نشود به بی‌بی‌سی گفتند که آنها برای کمک به دفن کشته شدگان که تعدادشان به ۳۳ نفر رسید، به دهکده بازگشتند.

بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال جاری به علت درگیری‌های خشونت آمیز شبه نظامیان کشته شده‌اند. بیشتر این درگیری‌ها در شمال شرقی نیجریه نزدیک به مرز با کامرون اتفاق می‌افتد.

در همین حال طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش کامرون اعلام کرده است که ۱۱۶ پیکارجوی نیجریه‌ای را که به پایگاه‌های آنها حمله کرده بودند کشته است.

مطالب مرتبط