دربار بریتانیا: اتهامات جنسی علیه شاهزاده اندرو خلاف واقع است

حق نشر عکس AFP
Image caption شاهزاده اندرو متهم شده است که با یک دختر زیر سن قانونی رابطه جنسی داشته است

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره ادعای یک زن در دادگاهی در آمریکا، دربار بریتانیا "داشتن هرگونه رابطه ناشایست با افراد زیر سن قانونی" از طرف شاهزاده اندرو، فرزند ملکه بریتانیا را رد کرده است.

اتهامات علیه شاهزاده اندرو، دوک یورک، پس از آن مطرح شد که یک زن با مراجعه به دادگاهی در فلوریدا پرونده‌ای را علیه جفری اپستاین، سرمایه‌دار آمریکایی، تشکیل داد و مدعی شد که در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ میلادی و زمانی که زیر سن قانونی بود، آقای اپستاین او را وادار کرده است با شاهزاده اندرو رابطه جنسی داشته باشد.

در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است که درباره جزئیات اقدامات حقوقی در این باره توضیحی داده نخواهد شد.

با این حال، سخنگوی کاخ باکینگهام گفت: "این (پرونده) مربوط به اقداماتی مدنی است که در آمریکا در حال پیگیری است و دوک یورک هم نقشی در آن ندارد."

او اضافه کرد: "برای اجتناب از شک و تردید، هرگونه گمانه‌زنی درباره رابطه ناشایست (شاهزاده اندرو) با افراد زیر سن قانونی، مطلقا خلاف واقع است."

زنی که علیه جفری اپستاین پرونده حقوقی تشکیل داده است، می‌گوید که وادار شده است در لندن، نیویورک و یک جزیره خصوصی کارائیب متعلق به آقای اپستاین با شاهزاده اندرو رابطه جنسی داشته باشد.

جفری اپستاین در سال ۲۰۰۸ میلادی، به جرم آن که از یک فرد زیر سن قانونی خواستار رابطه جنسی شده بود، متهم شناخته شد و به ۱۸ ماه زندان محکوم شد.

در سال ۲۰۱۰ میلادی و پس از آزادی آقای اپستاین، عکسی از او و شاهزاده اندرو منتشر شد که باعث شد شاهزاده اندرو به دلیل داشتن رابطه دوستانه با او مورد انتقاد قرار بگیرد.