هشدار به اتباع آمریکایی در مورد سفر به تمام کشورهای جهان

حق نشر عکس US Dept of State

آمریکا هشدار امنیتی به شهروندان خود در مورد سفر به کشورهای خارجی را روزآمد کرده و بار دیگر به آمریکایی‌ها برای سفر به همه کشورهای جهان هشدار داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور یادآوری کرده که نسبت به اقدامات تروریستی و خشونت در سراسر جهان هوشیار باشند.

مقام های آمریکایی معتقدند احتمال انجام حملاتی علیه منافع این کشور، غرب و شرکای ائتلافی آمریکا به ویژه در خاورمیانه، شمال آفریقا، اروپا و آسیا شدت گرفته است.

گزارش لحظه به لحظه از خشونت های روز جمعه پاریس

گزارش لحظه به لحظه از خشونت های روز پنج‌شنبه پاریس

آمریکا در شرایطی این هشدار امنیتی را صادر کرده که پاریس طی روزهای چهارشنبه تا جمعه این هفته صحنه چند مورد تیراندازی و گروگان‌گیری بود.

طی این حملات، مهاجمان مسلح ۱۷ نفر را کشتند.

دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو روز چهارشنبه هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که طی آن ۱۲ نفر از جمله تعدادی روزنامه‌نگار و همچنین یک پلیس مسلمان کشته شدند.

روز بعد نیز یک پلیس زن در نزدیکی یک ایستگاه متروی پاریس به ضرب گلوله کشته شد.

روز جمعه امدی کولیبالی چند نفر را در یک فروشگاه مواد غذایی یهودی در پاریس گروگان گرفت و بنابر گزارش‌ها، چهار نفر از آنها را کشت و خود وی نیز بعدا در یورش پلیس به این فروشگاه کشته شد.

علاوه بر آن، سعید و شریف کواشی، دو برادر که مظنونان حمله روز چهارشنبه به دفتر مجله شارلی ابدو بودند، در حمله جداگانه پلیس به یک چاپخانه در شمال شرق پاریس کشته شدند.

مطالب مرتبط