مرد فلسطینی با کارد به سرنشینان یک اتوبوس اسرائیلی حمله کرد

حق نشر عکس EPA
Image caption فرد مهاجم ٩ نفر از سرنشینان اتوبوس را زخمی کرد

یک مرد فلسطینی با کارد سرنشینان اتوبوس اسرائیلی را زخمی کرده است.

روز چهارشنبه، ١ بهمن (٢١ ژانویه)، پلیس شهر تل اویو در اسرائیل گزارش کرد که یک مرد فلسطینی مسلح به چاقو به سرنشینان یک اتوبوس شهری حمله و ٩ نفر از جمله راننده اتوبوس را زخمی کرده است.

فرد مهاجم، که به عنوان مسافر سوار اتوبوس شده بود، پس از حمله به سایر سرنشینان، از اتوبوس خارج شد و در صدد فرار برآمد اما چند مامور پلیس زندان محلی که تصادفا در محل حضور داشتند، او را از ناحیه پا هدف گلوله قرار دادند و دستگیر کردند. پلیس گفته است که فرد بازداشت شده از ساکنان سرزمین های فلسطینی در کرانه باختری رود اردن است.

منابع پلیس این حمله را "اقدام تروریستی" توصیف کرده و گفته اند که وضع چهارتن از زخمی های این حمله وخیم است و جراحت بقیه "متوسط تا سطحی" توصیف شده است.

این حمله در ادامه رشته حملات فلسطینیان به شهروندان اسرائیل است که در آنها چاقو و اسید به کار گرفته شده است. مقامات اسرائیلی اینگونه اقدامات را حملات انفرادی توصیف کرده و گفته اند که در چند ماه اخیر، چندین نفر در حملاتی از این نوع کشته و زخمی شده اند.

چندی پیش، یک فلسطینی مسلح به تفنگ و ساطور قصابی، به یک کنیسه یهودیان در بیت المقدس حمله کرد و پنج نفر را به قتل رساند.

مقامات اسرائیلی محمود عباس، رئیس، و سایر مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی را به برانگیختن احساسات ضد اسرائیلی ساکنان کرانه باختری متهم کرده و گفته اند که این نوع حملات، نتیجه اظهارات آنان بوده است.

بیشتر حملات در بیت المقدس روی داده هر چند مواردی نیز از تل اویو و برخی مناطق کرانه غربی گزارش شده است.

حق نشر عکس AP

مطالب مرتبط