محاکمه ده کشیش اسپانیایی به اتهام سوءاستفاده جنسی از کودکان

حق نشر عکس Reuters
Image caption شماری از مظنونان در ماه نوامبر بازداشت و به قید وثیقه در گرانادا آزاد شدند

قاضی دادگاهی در شهر گرانادا در جنوب اسپانیا ده کشیش یک کلیسای کاتولیک رومی و دو کارمند غیرروحانی کلیسا را به آزار جنسی کودکان متهم کرده است.

این ۱۲ نفر به سوءاستفاده از چهار پسر نوجوان بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ مظنون هستند و گفته می شود که جدی ترین تخلفات در خانه یکی از کشیش ها روی داده است.

در ماه نوامبر پاپ فرانسیس در تماسی تلفنی با یک مرد ۲۴ ساله که می گوید قربانی این گروه بوده از او عذرخواهی کرد.

پاپ پس از آنکه این مرد در نامه ای ادعاهایش را علیه این گروه تشریح کرد به او زنگ زد.

پاپ قول داده که در برخورد با معضل آزار جنسی کودکان هیچ مدارایی در کار نخواهد بود و دستور تحقیقات در این مورد را داده است.

در ماه نوامبر چند نفر در ارتباط با پرونده دستگیر شدند اما مظنونان اکنون به قید وثیقه آزاد هستند.

به گزارش تلویزیون آر تی وی ای اسپانیا، مرد جوان مزبور و دوستش به عنوان داوطلب در آن کلیسا در گرانادا خدمت می کردند.

ادعا می شود که یک کشیش آنها را دعوت کرد برای وقتگذرانی به محل سکونت او و یک جای دیگر بروند و گفته می شود که جدی ترین تعرض جنسی آنجا روی داد.

پس از تماس پاپ با کسی که مدعی شده مورد آزار قرار گرفته، فرانسیسکو خاویر مارتینز، اسقف اعظم گرانادا، و دیگر کشیشان برای طلب بخشش به خاطر سوءاستفاده جنسی در کلیسا، در برابر قربانگاه کلیسای جامع گرانادا به خاک افتادند.

بسیاری از قربانیان سوءاستفاده جنسی در کلیسا از "کوتاهی واتیکان" در مجازات مقام های ارشدی که به لاپوشانی اینگونه رسوایی ها متهم هستند، خشمگینند.

پاپ فرانسیس در ماه ژوئیه از قربانیان سوءاستفاده جنسی طلب بخشایش کرد و "شرکت در جرم" کلیسا به خاطر پنهان کردن "جرایم فاحش" روحانیان را محکوم کرد.

حق نشر عکس na
Image caption فرانسیسکو خاویر مارتینز، اسقف اعظم گرانادا، و دیگر کشیشان برای طلب بخشش به خاطر سوءاستفاده جنسی در کلیسا، در برابر قربانگاه کلیسای جامع گرانادا به خاک افتادند

مطالب مرتبط