پیش بینی 'برف و بوران تاریخی' نیویورک اشتباه از آب درآمد

حق نشر عکس Reuters

سازمان هواشناسی ملی آمریکا (ان دبلیو اس) اذعان کرده که پیش بینی اش دایر بر آمدن یک "بوران و برف بالقوه تاریخی" در شمال شرقی آمریکا اشتباه بوده است.

در کانتیکات و ماساچوست برف زیادی بارید اما نیویورک عمدتا از آن در امان ماند.

بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک از اقدامش برای اعلام وضعیت اضطراری در شهر دفاع کرد و گفت که بر اساس اطلاعات موجود عمل کرده است.

با این حال خطر کولاک در بخش های دیگری از طول سواحل شمال شرقی از لانگ آیلند تا مین همچنان ادامه دارد.

سازمان ملی هواشناسی در صفحه فیس بوک خود نوشت که پیش بینی رفتار توفان های زمستانی که ناگهان از راه می رسند و تشدید می شوند بسیار دشوار است.

این سازمان گفت: "توفان اکنون به شرق حرکت کرده و سریع تر از پیش بینی های دو روز گذشته رد خواهد شد. نتیجه اینکه در نیمه غربی،‌ برف خیلی کمتری از میزان پیش بینی شده بارید."

روز دوشنبه در بخش هایی از ایالات شمال شرقی آمریکا وضعیت اضطراری اعلام شد و هواشناسان بارش ۹۰ سانتی متر برف را پیش بینی کردند. البته مقام ها بعدا در این ارقام تجدید نظر کردند و از آنها کاستند.

مقام های نیویورک حتی تردد وسایل نقلیه معمولی را ممنوع کردند و در اقدامی بی سابقه مترو را بستند.

اما روز سه شنبه برف خیلی کمتری از حد انتظار بر زمین نشسته بود و از آن زمان شرایط به تدریج به حال عادی برگشته است.

آقای دی بلاسیو در دفاع از عملکرد شهرداری گفت: "ترجیح می دهید آماده باشید یا غافلگیر شوید؟ ترجیح می دهید ایمن باشید یا نه؟.... وظیفه من به عنوان مدیر شهر این است که درست تصمیم بگیرم و من همیشه جانب احتیاط را می گیرم."

در سایر بخش های دیگر ایالت نیویورک برف خیلی بیشتری بارید، و یک پسر نوجوان در یک حادثه سورتمه سواری در لانگ آیلند کشته شد.

در شهر نیویورک حدود ۱۳ سانتی متر برف بارید در حالی که ایالات کانتیکات و ماساچوست - به ترتیب با ۵۲ سانتی متر و ۶۷ سانتی متر - شاهد بارش برف خیلی سنگین تری بودند.

هزاران نفر هم عمدتا در ماساچوست برق ندارند. تنها نیروگاه برق اتمی این ایالت به خاطر ایجاد اختلال در خطوط برق بلااستفاده مانده است.

حدود پنج هزار پرواز هم در منطقه لغو شده و انتظار می رود مدارس تا چهارشنبه تعطیل باشد.

حق نشر عکس Reuters

مطالب مرتبط