حسن نصرالله: درآمیختن خون ایرانی و لبنانی نشان‌دهنده یکی بودن سرنوشت ایران و حزب‌الله است

حق نشر عکس almanar
Image caption سخنرانی نصرالله دو روز پس از عملیات شبه‌نظامیان حزب‌الله در جنوب لبنان ایراد شده است

دبیرکل حزب‌الله لبنان از همبستگی ایران و این گروه در مبارزه علیه اسرائیل سخن گفته است.

روز جمعه، ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه)، سید حسن نصرالله، دبیرکل کل جنبش حزب‌الله لبنان، در مراسم بزرگداشت چند تن از اعضای این گروه که همراه با سرتیپ پاسدار محمدعلی الله‌دادی در منطقه‌ای در مرز سوریه و اسرائیل کشته شدند سخنرانی کرد.

این افراد دوازده روز پیش هنگام بازدید از منطقه قنیطره واقع در منطقه مرزی سوریه با اسرائیل، در یک حمله هوایی کشته شدند و حزب‌الله و مقامات جمهوری اسلامی، اسرائیل را مسئول این حمله معرفی کرده‌اند.

سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان دو روز پس از حمله شبه‌نظامیان در منطقه مرزی لبنان و اسرائیل ایراد شده که در جریان آن، خودروهای ارتش اسرائیل هدف قرار گرفتند و در نتیجه آن، دو نظامی اسرائیلی کشته و چند اسرائیلی دیگر زخمی شدند.

حسن نصرالله با یادآوری اینکه یک فرمانده پاسدار ایرانی همراه با نفرات حزب‌الله در قنیطره کشته شدند، گفت: "در آمیختن خون ایرانی و لبنانی بر خاک قنیطره نشان‌دهنده یکی بودن ایران و حزب‌الله در مسایل، سرنوشت و نبردشان است."

وی خطاب به رهبران اسرائیل گفت که حزب‌الله از شهادت نمی هراسد و افزود:"رزمندگان مقاومت در خط مقدم جبهه‌ها هستند و دنیا هرگز قادر به شکست آنها نخواهد بود."

عنوان مقاومت به اتحاد جمهوری اسلامی، حزب‌الله لبنان، حکومت سوریه و برخی گروه‌های فلسطینی مخالف صلح اطلاق می‌شود.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت که اسرائیل و "تکفیری‌ها" متحد یکدیگر و دشمن حزب‌الله هستند. منظور از "تکفیری ها" گروه‌های تندرو سنی است.

حسن نصرالله در سخنان خود در عین تجلیل از ایران، اتحادیه عرب را به خاطر عدم تلاش برای مقابله با اسرائیل هدف انتقاد قرار داد و گفت: "اصلا نهادی به نام اتحادیه عرب وجود ندارد."

حزب الله لبنان یک تشکل شیعی تحت حمایت ایران است و به گزارش خبرگزاری تسنیم، در مراسم روز جمعه، چند تن از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس ایران حضور داشتند.

روز گذشته مقامات اسرائیلی تایید کردند که پیامی از حزب الله لبنان دریافت کرده اند حاکی از اینکه حمله روز چهارشنبه به تلافی حملات قنیطره صورت گرفته و حزب الله مایل بهتشدید تنش در مرز اسرائیل و لبنان نیست.

مطالب مرتبط