بچه‌ای که می‌خواهد جهان را به جایی 'باحال' تبدیل کند

حق نشر عکس Youtube
Image caption ویدیوهای رئیس‌جمهور بچه بیش از ۷۵ میلیون بازدید کننده در یوتیوب داشته است.

'رئیس‌جمهور بچه' به دنبال آن است که جهان را به جایی به قول خودش باحال تبدیل کند و برای همین است که این ستاره یازده ساله یوتیوب، ویدیوهای خود را منتشر می‌کند و این ویدیوها با استقبال گسترده‌ای رو‌به‌رو شده است.

رابی نواک یازده ساله که اهل آمریکا است در سال ۲۰۱۲ اولین ویدیوی خود را منتشر کرد که به دلیل طنز موجود در ویدیو و تفکرات الهام‌بخش آن با استقبال فراوان رو‌به‌رو شد. او می‌گوید که می‌خواهد دنیا را به مکانی کمتر خسته‌کننده‌تر و جایی باحال تبدیل کند.

رابی می‌گوید: "یک کار باحال کردن مثل این است که با دیگران طوری رفتار کنید که انگار هر روز، روز تولدشان است."

تفکراتی از این دست محصول همکاری رابی با برد مونتیگ، شوهر خواهرش است که ابتکار این کار اساسا از اوست.

برد می‌گوید: "رابی و من چون فامیل همیشه باهم چیزهایی ساخته‌ایم و ایده رئیس‌جمهور بچه از دل این کارها بیرون آمد و ما می‌خواستیم بچه‌ها را در موقعیت رهبران کشورهای جهان قرار بدهیم."

حق نشر عکس Kid President
Image caption رابی به استئوژنز ایمپرفکتا مبتلا است که یک بیماری ژنتیکی و مادرزادی است که در نتیجه آن، استخوان‌های فرد بیمار به راحتی می‌شکنند

رئیس‌جمهور بچه تا کنون با شخصیت‌های معروفی مصاحبه کرده است. او بیانسه، خواننده سرشناس را بوسیده و حتی با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در دفتر کارش در کاخ سفید ملاقات داشته است.

البته بیشتر ویدیوها در منزل برد در هندرسون تنسی فیلمبرداری می‌شوند.

برد می‌گوید ما هرگز فکر نمی‌کردیم که از این شهر کوچک بتوانیم میلیون‌ها مخاطب داشته باشیم و از این بابت سپاسگزاریم.

برد در اجرای مراحل مختلف به رابی کمک می‌کند، گاهی از او سئوال می‌پرسد و گاهی هم در هنگام اجرای برنامه‌اش در برابر دوربین چند خطی به او می‌رساند و رابی آنها را مطابق سلیقه خود تغییر می‌دهد. در این میان گاهی در زنگ تفریحش، می‌رقصد.

برد می‌گوید هنگام ضبط ویدیوها، بسیاری مواقع به علت خندیدن در پشت صحنه، مجبورند دوباره فیلمبرداری کنند و به همین دلیل هم مجبور می‌شوند ویدیوهایشان را به شدت برای انتشار ویرایش کنند.

رابی به استئوژنز ایمپرفکتا مبتلا است که یک بیماری ژنتیکی و مادرزادی است که در نتیجه آن، استخوان‌های فرد بیمار به راحتی می‌شکنند. او تا کنون برای بیش از ۷۰ استخوان شکسته‌‌اش زیر چندین عمل جراجی مهم داشته است. در هر دو پای او میله فلزی کار گذاشته شده است.

رابی همچنان دلش می‌خواهد وقتی بزرگ شد، بازیکن بسکتبال یا فوتبال شود. او عاشق رقصیدن هم هست.

رابی می‌گوید من هرگز به دلیل وضعیت جسمی خودم، از پای نمی‌نشینم و هیشه لبخند می‌زنم و می‌خواهم مردم حتی موقعی که در درد و رنجند، لبخند بر لب داشته باشند.

ویدیوهای رئیس‌جمهور بچه بیش از ۷۵ میلیون بازدید کننده در یوتیوب داشته است.