مخالفان روز والنتاین در ژاپن: بوس و کنار در ملاءعام مصداق تروریسم است

حق نشر عکس Getty
Image caption گروه موسوم به کاکوهیدو می‌گوید که بوس و کنار در ملا عام تروریسم است

روز شنبه در حالی که بسیاری در ژاپن روز والنتاین را جشن می‌گرفتند گروهی در مرکز شهر توکیو علیه آنچه "کاپیتالیسم بر محور عشق" می‌خواندند تظاهرات کردند.

به گزارش ژاپن‌تایمز گروه موسوم به کاکوهیدو یا "ائتلاف انقلابی مردان غیرجذاب برای زنان" در وب‌سایت خود گفته است که "بوس و کنار در ملاءعام مصداق تروریسم است."

این گروه و حدوده ده متحد دیگرش در حالی که پلاکاردهایی حاوی شعارهایی علیه روز والنتاین با خود داشتند در شیبویا یکی از شلوغ‌ترین مناطق تجاری توکیو تظاهرات کردند و خواهان پایان دادن به جشن روز عشاق شدند.

عابران با بی‌تفاوتی از کنار آنها که شعار می‌دادند "فریب کارخانه‌های شکلات‌سازی را نخورید" می‌گذشتند.

رئیس این ائتلاف انقلابی در مصاحبه‌ای گفته است: "جامعه به کاپیتالیسم معتاد شده. مردم از آن نفع می‌برند و ما اینجا برای مقاومت در برابر عشق کاپیتالیست‌ها تظاهرات می‌کنیم."

رئیس "ائتلاف انقلابی مردان غیرجذاب برای زنان" گفته که "نام سازمان ما طنز است اما معانی جدی دارد."

ژاپنی‌ها در روز والنتاین پول زیادی خرج شیرینی و شکلات می‌کنند و رسم است در این روز زن‌ها برای مردهای زندگی‌شان شامل همسر، همکاران و حتی روسایشان شکلات بخرند.

حق نشر عکس Getty
Image caption در ژاپن رسم است زن‌ها حتی برای روسایشان شکلات والنتین بخرند

یک ماه بعد از والنتاین، روز چهاردهم مارس، روزی است که مردهای ژاپنی‌ محبت زن‌ها را تلافی می‌کنند و در جشن دیگری که "هووایتو د" یا روز سفید خوانده می‌شود متقابلا به آنها شیرینی و شکلات هدیه می‌کنند.

معترضان از این جشن و جشن روز کریسمس هم ناخشنودند.

به گزارش نشریه ژاپن‌تایمز کاتسوهیرو فاروساوا بنیان‌گذار گروه کاکوهیدو یا "ائتلاف انقلابی مردان غیرجذاب برای زنان" وقتی در سال ۲۰۰۶ دوست دخترش رهایش کرد، شروع به خواندن مانیفست حزب کمونیست کرد که مارکس و انگلس در سال ۱۸۴۸ آن را منتشر کردند.

او عاقبت به این نتیجه رسید که محبوب نبودن پیش جنس مخالف امتیازی است که می‌تواند پیغام ضد والنتاین‌اش را تقویت کند.

فاروساوا از وقتی از رهبری این ائتلاف انقلابی کنار رفته، علیرغم شعارهای مارکسیستی‌اش، عکس‌های شدیدا "غیرمارکسیستی از خودروی تازه‌اش منتشر کرده و نوشته با تشکر از جنبش‌مان من یک مرسدس سفارش دادم."

مطالب مرتبط