هفت نفر در ارتباط با دزدی در محله جواهرفروشان لندن دستگیر شدند

حق نشر عکس Metropolitan Police
Image caption سارقان برای وارد شدن به اتاق خزاین و امانات بهادار هاتون گاردن از تجهیزات سنگین حفاری استفاده کرده بودند

کارآگاهانی که در جستجوی عاملان سرقت صندوقهای ایمنی در محله جواهرفروشی لندن هستند ۷ نفر را به ظن ارتباط با این حادثه بازداشت کرده اند.

در جریان حمله به محله جواهرفروشی لندن موسوم به هاتون گاردن در روزهای عید پاک دزدان محتوای ۵۶ صندوق امانات را با خود بردند.

دوازده مکان در لندن و منطقه کنت صبح روز سه شنبه مورد یورش ماموران پلیس قرار گرفت.

پلیس گفت هفت مرد بین سنین ۴۸ و ۷۵ سال دستگیر شده اند و تعدادی از اجناس با ارزش به دست آمده است. جستجو خانه ها ادامه دارد.

گفته می شود که برای وارد شدن به اتاق خزاین و امانات بهادار هاتون گاردن سارقان از تجهیزات سنگین حفاری استفاده کرده اند و حدود ۷۰ صندوق را غارت کرده اند.

بیش از ۲۰۰ مامور پلیس در این عملیات که پس از ۶ هفته تحقیقات توسط شعبه جرایم سازمان یافته و اقتصادی پلیس لندن انجام می شود شرکت کرده اند.

مظنونان در منطقه انفیلد در شرق لندن و در دارتفورد دستگیر شدند.

به گفته پلیس، کیسه های حاوی مقدار قابل توجهی از اموال با ارزش در یکی از مکان ها به دست آمده و آنها مطمئن هستند که برخی از اقلام در جریان این سرقت دزدیده شده اند.

کریگ تورنر، رئیس شعبه جرایم سازمان یافته و اقتصادی پلیس لندن گفت که تحقیقات "پیچیده و استثنایی" بود.

آقای تورنر در پاسخ به این سوال که چرا پلیس به آژیر خطری که در زمان سرقت به صدا در آمده بود، واکنشی نشان نداد، گفت: "ما حالا می توانیم تایید کنیم که در این اتفاق روند رسیدگی به زنگ های تلفن و مقررات نظارت شرکت های خدمات آژیر رعایت نشده است."

"روش درست کار ما می توانست منجر به حضور پلیس در صحنه شود و ما از این که چنین اتفاقی نیافتاده عذرخواهی می کنیم."

حق نشر عکس MET POLICE
Image caption در تصاویر دوربین‌های مداربسته گروهی از سارقان دیده می‌شوند که جلیقه های شبرنگ به تن دارند و ماسک زده‌اند

پلیس شهر لندن گفته بود روز جمعه ۳ آوریل ساعت ۱۲:۳۰ شب به وقت محلی در یک تماس تلفنی به آنها گفته شده بود که زنگ خطر در این محل به صدا در آمده، اما پلیس تصمیم گرفته که نیازی به نشان دادن واکنش در این مورد وجود ندارد.

جزئیات رسمی از آنچه به سرقت رفته بود وجود ندارد، اما گمان می رود که در جریان این سرقت جواهراتی به ارزش حدود ۲۰۰ میلیون پوند به یغما رفته باشد.

سرقت از محله جواهر فروشی لندن در ماه آوریل سال جاری در تعطیلات عید پاک اتفاق افتاد و گفته می شود بزرگ ترین سرقت جواهرات در تاریخ بریتانیاست.

حدود یک هفته پس از وقوع این حادثه روزنامه دیلی میرور تصاوری دوربین های مدار بسته را منتشر کرد که ظاهرا سارقان صندوق امانات "هاتون گاردن" را نشان می‌داد.

این روزنامه که این ویدیوی ۱۷ دقیقه ای را در سایت خود منتشر کرده، گفته است که این افراد با یک ون سفید منطقه را ترک کرده اند. به گفته این روزنامه، این ون دقایقی پیش از ساعت هفت صبح روز عید پاک دیده شده است.

پلیس در سال ۲۰۰۰ تلاش برای سرقت الماسی به ارزش ۳۵۰ میلیون پوند را از یک صفحه نمایش در گنبد هزاره لندن خنثی کرد که در صورت موفقیت می توانست بزرگترین سرقت جهان باشد.

مطالب مرتبط