آتش سوزی در درمانگاهی در شمال سوریه ۲۵ کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس AFP
Image caption این درمانگاه در شهر عمدتا کردنشین قامشلی واقع است

دست کم ۲۵ نفر که اکثر آنها کودک هستند در جریان یک آتش‌سوزی در درمانگاهی در شمال سوریه کشته شدند.

گزارش ها حاکی است انفجار یک تانکر سوخت در آشپزخانه این درمانگاه عامل آتش‌سوزی بوده است.

این درمانگاه در شهر عمدتا کردنشین قامشلی واقع شده و هنگام وقوع این آتش‌سوزی مملو از کسانی بود که کودکان خود را برای واکسیناسیون فلج اطفال به این محل آورده بودند.

پیشروی داعش

حق نشر عکس AP
Image caption داعش تاکنون مناطق وسیعی از خاک عراق و سوریه را در اختیار گرفته است

درتحولی دیگر در سوریه، گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن از پیشروی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در شمال این کشور خبر داده است. بر اساس این گزارش پیکارجویان داعش موفق شده اند مناطق نزدیک به یک گذرگاه مرزی با ترکیه را به تصرف خود در آورند.

به گفته گروه دیده بان حقوق بشر سوریه نیروهای داعش پس از درگیری با پیکارجویان سایر گروههای اسلامگرا توانسته اند شهر صوران و دو دهکده مجاور آن را تصرف کنند.

تصرف این منطقه به معنای آن است که داعش می تواند در امتداد جاده ای در شمال که به گذرگاه مرزی باب السلام منتهی می شود، رفت و آمد کنند. این گذرگاه مرزی بین استان حلب در سوریه و استان کیلیس در ترکیه واقع است.

داعش تاکنون مناطق نسبتا وسیعی از خاک عراق و سوریه را در اختیار گرفته است. این گروه در هفته های اخیر پیشروی هایی در بخش هایی از سوریه داشته از جمله شهر پالمیرا و همچنین آخرین گذرگاه مرزی بین سوریه و عراق در شرق سوریه را تصرف کرده است.