بی بی سی از بدرفتاری نسبت به مهاجرانی که وارد مقدونیه می شوند خبر داد

حق نشر عکس epa
Image caption سازمان پزشکان بدون مرز به همراه سازمان عفو بین الملل و سازمان ملل نسبت به وضعیت وخیمی که مهاجران در مقدونیه با آن روبرو هستند، هشدار داده است

بی‌بی‌سی در تحقیقی که انجام داده به شواهدی دست یافته که نشان دهنده بدرفتاری و آزار گسترده مهاجرانی است که درتلاشند از طریق جمهوری مقدونیه به غرب اروپا وارد شوند.

گروهی از مهاجران به بی‌بی‌سی گفته‌اند که در طول بازداشت مورد ضرب و شتم پلیس محلی قرار گرفته‌اند.

براساس این تحقیق برخی از این مهاجران با خطر ربوده شدن توسط باندهای جنایی درقبال دریافت باج به ویژه در نزدیکی مرز با صربستان روبرو هستند.

یکی از مهاجران به بی‌بی‌سی گفت که قاچاقچیان در قبال آزادی‌اش درخواست ۳۰۰ یورو کرده بودند.

در این تحقیق آمده است مهاجران بازداشت شده به محلی که سازمان ملل شرایط آن را "غیرانسانی" توصیف کرده، منتقل می‌شوند.

حق نشر عکس AP
Image caption مهاجرانی که موفق می شوند با پشت سرگذاشتن خطرات از دریای مدیترانه عبورکنند، باید چندین روز با راهپیمایی از نقاط مختلف و جنگل ها خود را به مناطق امنی برسانند

سازمان پزشکان بدون مرز همراه با عفو بین الملل و سازمان ملل نسبت به وضعیت وخیمی که مهاجران در مقدونیه با آن روبرو هستند هشدار داده است.

براساس برآورد سازمان پزشکان بدون مرزدست کم ۳۰۰ مهاجر روزانه از طریق یونان وارد مقدونیه می‌شوند.

مهاجرانی که موفق می شوند با پشت سرگذاشتن خطرات از دریای مدیترانه عبورکنند، باید چندین روز با راهپیمایی از جمله در مناطق جنگلی خود را به مناطق امن برسانند.

دولت مقدونیه تایید کرده که در سال گذشته چندین مامور پلیس را به دلیل اعمال خشونت و یا تبانی با قاچاقچیان انسان بازداشت کرده است.

یکی از سخنگویان دولت مقدونیه به بی‌بی‌سی گفت که دولت مقدونیه در تلاش است با مساله موج مهاجرانی که اکثرآنها از سوریه می آیند مقابله کند.