جوانان زیر ۳۳ سال بزرگترین گروه جمعیتی آمریکا هستند

حق نشر عکس Thinkstock

اداره سرشماری آمریکا می‌گوید می گوید افراد زیر سی و سه سال بزرگترین گروه سنی جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

این گروه جمعیتی که اداره سرشماری آمریکا به آنها لقب "هزاره‌ای‌ها" (Millennials) داده کسانی که هستند که بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۰ متولد شده‌اند و اکنون جمعیت آنها به ۸۳.۱ میلیون نفر رسیده است.

این گروه سنی برای اولین بار از نظر تعداد از گروه موسوم به نسل انفجار جمعیت (Baby Boomers) پیشی گرفته‌اند.

این نسل که بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا آمده‌اند و اکنون بالای ۶۵ سال دارند، ۷۵.۴ میلیون نفر از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

جمعیت آمریکا بنا بر آخرین داده‌ها تقریبا ۳۱۹ میلیون نفر است.

آمارهای اداره سرشماری آمریکا نشان می‌دهد نسل جوان آمریکا از نسل قبلی خود از نظر نژادی و ویژگی‌های جمعیتی تنوع بیشتری دارد و نزدیک به نیمی از آنها (۴۴.۲ درصد) از اقلیت‌های نژادی و قومی هستند.

این تنوع در جمعیت زیر پنج سال آمریکا حتی بیشتر است، برای اولین بار بیش از نیمی از کودکان (۵۵.۲ درصد) زیر پنج سال آمریکا اقلیت هستند و اداره سرشماری آمریکا به آنها لقب "اقلیت اکثریت" ( majority-minority) داده است، اصطلاحی که برای توصیف نژاد سفید غیر دورگه و غیر اسپانیایی‌زبان (Hispanics) بکار می‌رود.

حق نشر عکس i

در مجموع، تنوع جمعیتی در آمریکا رو به افزایش است و در حالیکه در سال ۲۰۰۴، حدود ۳۳ درصد جمعیت، اقلیت محسوب می‌شدند این رقم به ۳۷.۹ درصد افزایش یافته است.

اداره سرشماری آمریکا پیش‌بینی کرده کل جمعیت آمریکا تا سال ۲۰۴۴ تبدیل به "اقلیت اکثریت" شود.

در حال حاضر این اتفاق در چهار ایالت هاوایی، کالیفرنیا، تگزاس و نیومکزیکو افتاده است.

پر جمعیت ترین ایالت آمریکا یعنی کالیفرنیا، بیش از ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگترین جمعیت آسیایی‌تبار و همچنین بومیان سرخپوست را در خود جای داده است.

پس از کالیفرنیا، تگزاس، فلوریدا و نیویورک پرجمعیت‌ترین ایالت‌های آمریکا هستند.

بزرگترین جمعیت سیاه‌پوست آمریکا در نیویورک ساکن هستند.