دیوید کامرون: بریتانیا باید به تهدیدات داعش پاسخ قاطع بدهد

حق نشر عکس AFP
Image caption دیوید کامرون گفت که بریتانیا به حملات هوایی علیه داعش ادامه می دهد

دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به تهدیدات گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) علیه غرب هشدار داد.

آقای کامرون در گفتگو با رادیو چهار بی‌بی‌سی با اشاره به این که جنگ علیه داعش" چالش نسل ماست"، گفت که اعضای این گروه در سوریه و عراق برای انجام حملاتی در خاک بریتانیا برنامه‌ریزی کرده‌اند.

نخست‌وزیر بریتانیا این سخنان را در حالی بیان کرد که شمار شهروندان این کشور که در جریان حمله تروریستی اخیر در تونس کشته شدند دست‌کم به ۳۰ نفر رسیده است.

آقای کامرون که قرار است امروز در نشست اضطراری دیگری شرکت کند، گفت که بریتانیا باید به تهدیدات این گروه "پاسخی قاطع" بدهد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption شمار شهروندان بریتانیا که در جریان حمله تروریستی اخیر در تونس کشته شدند، دست کم به ۳۰ نفر رسیده است

او همچنین گفت که حملات هوایی بریتانیا علیه داعش در عراق بر این گروه تأثیر داشته هرچند که این حملات بریتانیا را به هدفی برای این گروه تبدیل کرده است.

آقای کامرون گفت: "آنها علیه ما اعلان‌جنگ کرده‌اند. آنها به شهروندان ما در داخل و خارج کشور حمله می‌کنند."

او افزود: "کسانی در عراق و سوریه برای انجام حملاتی علیه بریتانیا برنامه‌ریزی کرده‌اند. تا زمانی که داعش در این دو کشور حضور دارد ما در معرض تهدید هستیم."

نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به این سؤال که آیا بریتانیا برای نبرد با داعش نیروی زمینی اعزام خواهد کرد یا نه، گفت: "استراتژی ما ایجاد نیروهای محلی است. این خیلی آسان‌تر از آن است که به یک کشور حمله کنیم. این راه‌حلی آسان‌تر و سریع‌تر است، اما عواقبی هم دارد."