مقامات اسرائیل: دو شهروند اسرائیلی در غزه در اسارت به سر می‌برند

حق نشر عکس d
Image caption به گفته مقامات اسرائیلی آقای مانگیستو، اتیوپیایی و مبتلا به اختلالات روانی است

مقامات اسرائیل می‌گویند که دو شهروند اسرائیلی در غزه اسارت گرفته شده‌اند. آنها ادعا می‌کنند که دست‌کم یکی از آنها در اسارت گروه حماس است.

به گفته این مقامات، آوراهام مانگیستو که اصالتا اتیوپیایی است، سپتامبر سال گذشته به خواسته خودش وارد مناطق فلسطینی شد و از آن زمان تاکنون ناپدید شده است.

وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید که یک عرب اسرائیلی نیز در غزه به اسارت گرفته شده است. مقامات گروه حماس هنوز در مورد هیچیک از این دو نفر اظهار نظر نکرده اند.

گلعاد شالیط، سرباز اسرائیلی، در سال ۲۰۱۱ به دست نیروهای حماس افتاد و به مدت ۵ سال در اسارت ماند تا آزاد شود.

وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید که از نهادهای بین‌المللی و منطقه ای درخواست کرده تا به روشن شدن وضعیت آقای مانگیستو کمک کنند. اسرائیل خواستار آزادی فوری او شده‌ است.

در بیانیه‌ای که وزارت دفاع اسرائیل منتشر کرده آمده است که بر اساس اطلاعات معتبر "آقای مانگیستو بالاجبار در اسارت حماس به سر می‌برد."

این بیانیه در ادامه می‌گوید: "اسرائیل به تلاش خود برای آزادی و بازگرداندن شهروندانش ادامه می‌دهد."

رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل وضعیت آقای مانگیستو را "دردناک" توصیف کرد و گفت که با خانواده او در تماس است.

آقای ریولین در ادامه گفت: "این موضوع به انساندوستی مربوط می‌شود و ما انتظار داریم آنهایی که او (آقای مانگیستو) را در اسارت دارند با او رفتاری انساندوستانه داشته باشند و او را به سلامت بازگردانند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از مقامات که نخواست نامش فاش شود، گفته است مشخص نیست چرا این فرد ۲۸ ساله به نوار غزه رفته اما او را مبتلا به اختلال روانی توصیف کرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی آقای مانگیستو سپتامبر سال گذشته با عبور از موانع امنیتی مرزی وارد نوار غزه شده بود.

رسانه‌های محلی هویت نفر دوم را که یک عرب اسرائیلی است، منتشر نکرده‌اند اما می‌گویند که او از عرب‌های بدوی صحرای نگو در جنوب اسرائیل است.